Saç ekimi işleminin sağlıklı bir şekilde yapılması için muayene sırasında bilgisayar destekli saç analizi işleminin yapılması gerekir. Bu analizle saçın dökülme tipi, saçın yoğunluğu, sonraki yıllarda dökülme oranı, telojen, katagen (dinlenen) ve anajen (büyüyen) saç kökü oranlarının ayrıntılı olarak hesaplaması yapılır.

Bilgisayar Destekli Saç Analizi Nasıl Yapılır

Yine aynı şekilde saç dökülmesinin yoğun olarak yaşandığı tepe ve yan bölgelere ekilmesi gereken sağlıklı saç kökünün sayısı da bilgisayar destekli saç analizlerinin ardından belirlenir.

Ekilen her saç kökünden ortalama 1 ile 3 arasında saç teli çıkar. Bilgisayar destekli saç analizi sayesinde ekilen her saç kökünden ortalama kaç sağlıklı saç teli çıkacağı da önceden hesaplanabilir. Buna göre özellikle seyrek olması gereken bölümlerde buna göre ekim işlemi yapılır ve doğal görünüme engel olacak fırça gibi birden yoğun bir şekilde yükselen saç görünümünün de kontrol edilmesi sağlanıyor.

Bilgisayar Destekli Donör Bölge Analizi Nasıl Yapılır?

Bilgisayar destekli saç analizi, FUE teknikle saç ekim operasyonlarında muayene sırasında kullanılan teknik bir uygulamadır. Bu sayede sağlıklı saç kökünün alınacağı donör bölgesi olan enseden alınması mümkün sağlam saç kökü sayısı da matematiksel olarak hesaplanır.

CEVAP VER