Shocked bald man holding comb

Saç ekimi konusunda önceki yıllarda yapılan birçok farklı yöntemlerin neticesinde başarılı teknikler geliştirilmiştir. Özellikle günümüz teknolojisinde çok gelişmiş teknikler sağlaması ile saç ekimi ameliyatlarında başarıya ulaşmak vazgeçilmez bir durum olmuştur.Bu yazımızda saç ekim merkezleri tarafından farklı isimlerle adlandırılan fue plus tekniğini anlatacağız.

FUE Plus tekniği yıllar içinde geliştirilmiş bir tekniktir 10 yıldır FUE tekniği tüm dünya da zaten uygulanmaktadır.

Doktorlar ve deneyimli klinikler tarafından uygulanması önemli gereklilik olan FUE saç ekimi yönteminde nakil yapılacak olan kısma lokal anestezi uygulanmak sureti ile 0.8 mm büyüklüğünde, mikro motor yardımı ile alınmış saç kökleri, gelişmiş teknik olan soğuk zincir tekniğiyle aktarımın gerçekleştirilmesine kadar bekletilir. FUE Plus yönteminde açılan kanallara, soğuk zincirde bekletilen saç kökleri yani greftler yerleştirilir. Bu ekim işlemi esnasında uygulanan yöntem, çok hassas ve uzmanlık, deneyim isteyen yöntemler arasındadır.

FUE tekniğinin farkı

  • FUE Plus yöntemi sırasında acı ağrı hissi minimumdur.
  • FUE Plus işleminden 10 gün sonra saç ekimi yaptırdığınızı etrafınızdakiler tarafından anlaşılmayacak derecede hızlı iyileşecektir.
  •  Steril, ameliyathane ortamlarına sahipsaç ekimi merkezlerinde FUE Plus işlemi gerçekleştirilmektedir.
  • Mikro uçlu punch kullanımı sebebiyle sık ve dikişsiz daha yoğun saç ekimi gerçekleştirilmesidir.
  • FUE Plus işleminden sonra yüzünüzde şişme, morarma, göz kapaklarında ve alında şişme ödem olasılığı çok düşük ihtimaldir.
  • FUE Plus işleminden sonra saçlarınızı istediğiniz gibi taraya bilme ve istediğiniz modelde kestirebilme şansızınız vardır.
  • FUE Plus işlemi sayesinde diğer yöntemlerinde aksine onlardan yapılan saç naklinin çok daha fazla nakil yapılabilmesi.

2 YORUMLAR

  1. daha önce saç aekimi yaptırdım ama memnun kalmadım seyreklik var iyi biri sıklaştırma yapılır mı çok sık bir saç istiyorum mümkün mü? emre bey’i tv de dinlemiştim çok sık ekim yapıyoruz demişti yardımcı olup aydınlatırsanız sevinirim

  2. daha önce saç ekimi yaptırdım memnun kalmadım. seyreklik var. çok sık bir saç istiyorum münkün mü? seyreklikten kurtulmak istiyorum sacımı hr yöne taradığımda hiç bir tarafımda seyreklik olsun istemiyorum. dr emre beyi tv’de dinlemiştim çok sık saç ekimi yapıyoruz demişti. aydınlatırsanız sevinirim tşkler

CEVAP VER