fue yontemi
fue yontemi

Saç ekimi, günümüzde erkeklerin en çok tercih ettiği operasyonlardan birisidir. Bu işlemin Plastik Cerrahi kontrolünde, Hastane ortamında yapılması gerekir.Saç ekimi işlemi ortalama 6-8 saat süren ve lokal anestezi altında yapılan, günümüzde en yaygın olarak “fue yöntemi” kullanılan bir işlemdir. FUE yöntemi, başımızın arka kısmındaki dökülmeye dirençli saçların tek tek alınarak daha önce planlanan hatlar içerisine tek tek transferi işlemidir.

İşlem 3 aşamadan oluşur.

*Kanal açma(saçların yönü ve yoğunluğu belirleyen aşama)
*Kök çıkarma(kanallara transfer edilecek köklerin alınması)
*Ekim Aşaması (alınan köklerin açılan kanallara transferi işlemi)

Bu 3 aşamanın hepsi birbirini tamamlayan oldukça önemli aşamalardır.
İşlemden 2 gün sonra ilk yıkama ve pansuman işlemi yapılır.Bu 2 gün özellikle ekim yapılan alanı bir yerlere sürtmemek çok önemlidir.Oluşacak ödemleriz göz altı ve yüz bölgesine inmemesi için başın dik pozisyonda olması gerekir.

İlk yıkama işleminde saç ekimine özel üretilmiş losyon ve köpükler kullanılarak ekim yapılan alan hassas dokunuşlarla temizlenir ve ağır şartlarda olmamakla beraber günlük yaşantımıza dönebiliriz.

Ekilen kökler 3. Aydan itibaren gözle görülür şekilde çıkmaya başlar.Bu süreç 6-8 ay sonunda %80 oranında kendini tamamlamış olur.

Metabolizma farkına bağlı olarak ortalama 10-12 ay sonunda ekilen saçlar tamamen çıkmış olup süreç tamamlanmış olur

10-12 aya yayılan bu zaman diliminde ekilen saçları ve var olan eski saçları destekleme amaçlı saç prp ve saç mezoterapi tedavisiyle desteklenmesi önerilir.

CEVAP VER