FUE kelimesinin açılımı Folliculer Unit Extracion dur. FUT kelimesinin açılımı ise Folliculer Unit Transplantasyon dur. FUT ve FUE yönteminin arasındaki farklar;

FUT saç ekimi, sadece kafanın arka kısmında ensenin biraz üzerinde 2 kulak arasından ortalama 1.5 cm büyüklüğünde saçlı deri parçası alınarak yara izi oluşturmadan saç köklerinin çıkarılmasıdır.

FUE saç ekimi ise yine kafanın arka kısmından yani ensenin üzerinde 2 kulak arasından saç kökleri alınmaktadır. Bunun dışında FUE yönteminden göğüs, kol, bacak ve sırt bölgelerinden de kıl kökü alınarak yararlanılabilir. Bu yöntemde saç ve kıl kökleri deri parçası halinde değil tek tek alınmaktadır. Herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmez ve dikiş işlemine gerek duyulmaz. Yani saç köklerinin mikro motor ile tek tek alınması tekniğidir.

FUT ve FUE saç ekimi yöntemlerinde alınan saç kökleri saç dökülmesi oluşan bölgeye özel materyallerle nakil edilir ve iki yöntemde de nakil yöntemi aynıdır farklılık göstermez. FUE saç ekimi yöntemi ile FUT arasındaki tek fark saç köklerinin farklı şekillerde alınmasıdır. Yani FUT yönteminde saç kökleri deri parçası halinde alınır FUE yönteminde ise saç kökleri tek tek alınmaktadır.

2 YORUMLAR

  1. Doktorum bana FUT yöntemi ile saç ekimi yapacağını söyledi ancak bu yazıya bakarsak fue yönteminin daha avantajlı olduğunu görüyorum hangi yöntemi kullanmalıyım acaba.

  2. Fuat bey doktorunuz saç analizinizde size fut yötneminin uygun olduğunu belirlemişse fue yöntemi uygulandığında isetediğiniz sonucu alamayacağınız içindir. Ancak yinede aklınızda soru işareti varsa başka bir doktora muayene olmanızı tavsiye ederim.

CEVAP VER