Beauty female blue eye with curl long false eyelashes - macro shot over white background

KAŞ VE KİRPİK EKİMİ

Kaş ve kirpik ekiminde Fue yöntemi ile alınan tekli greftler kullanılır. İkili ve üçlü greftler de tekli hale getirilir. Dönor alan olarak ense kısmı tercih edilir.
Kaş ekimi için açıklığın durumuna göre 200-600 kök yeterli olacaktır. Uygulama sonrası süreç saç ekiminde olduğu gibidir. İlk 24 saat su değmemelidir.

Ekilen saç telleri 1 ay süresince dökülür. Ekimden 3 ay sonrasında kaşlar çıkmaya başladıktan sonra parmaklarınız ile kaşların çıkış yönüne doğru masaj yapmanız yön konusunda etkili olur.
Kirpik ekiminde önemli olan nokta kişinin sağlıklı göz kapaklarına sahip olup olmadığıdır. Eğer bir sorun yoksa kaş ekiminde olduğu gibi ense kısmından lokal anestezi ile alınan kıl kökleri tek tek göz kapaklarına istenilen yöne doğru yerleştirilir. Saç kökü alınarak ekilen kirpikler uzayacağı için zaman zaman kısaltılması gerekecektir.

Kirpik ekiminde ihtiyaca göre 50-100 kök yeterli olabilir. Kirpik ekimi için donör alanın enseye yakın aşağı kesimlerinden daha ince telli saç kökleri seçilir.

Kirpik ekiminde saç, sakal ve bıyık ekiminin aksine ekilen kirpikler dökülmeden uzamaya devam edebilirler. Kaş ve kirpik ekiminde fiyatlar saç kökü sayısına bağlı değildir. Genelde seans olarak fiyatlandırma yapılır.

12 YORUMLAR

  1. merhabalar ben meryem. kaşlarım çok seyrek benim. bi ara çok aldığım için küstüler galiba. ince bir çizgi halinde şimdi. bunları kalınlaştırmak istiyorum ben. mümkün mü acaba. bi de çok acıyo mu merak ediyorum. yanıtlarsanız çok sevinirim.

  2. merhabalar. ben de kirpik ekimini çok merak ediyorum ya? küçücük yere nasıl yapıyolar nasıl ekiyolar. orası çok daha fazla acır heralde. bir de hiç olmaması durumunda mı ekiyorsunuz? yoksa sıklaştırma oluyor mu?

  3. merhaba benim kas ve kirpiklerim cok seyrek.ikisinide ektirmeyi dusunuyorum..ucret hakinda bilgi verebilirmisiniz.ayrica kas ve kirpik icin,ayni sac gibi enseden kil alindigini okudum..bu kas ve kirpikte cirkin durmazmi..fazla uzamazmi?

    • merhabalar, detaylı bilgi için lütfen form doldurunuz. enseden alınan kıllar kaş ve kirpik te saç kadar olmasa da uzarlar. Zaman zaman kuaförde düzeltme yapmanız gerekecektir

  4. benim fazla yıllardır makyaj yapmaktan kirpiklerim çok inceldi ve ara ara seyrelmeler oldu kaşlarımda yanlış alımlardan küstü.benim başıma gelenin birçok bayanın başına geldiği aşikar.bu yüzden bu yöntem çok güzel ama kılların çıkış yönü gerçekten tutturulamazsa kötü bi ifade oluşur.yaptıran varsa lütfen yazsın

    • Bu operasyonu gerçekleştirecek doktora yada merkeze göre değişecekte.bu konur birkaç Merkez’den fiyat almanızda yarar var.Ancak şunu belirtmeliyim her saç ekimi yapan uzman Kaş ekmeyebilir, özellikle kal Ekim tecrübesi olan bir uzmana gitmenizi öneririm

CEVAP VER