21 yaşında saç ekimi düşünen birine 17 yaşındaki saç çizgisine göre plan yapılır. Bu bölgeye ekim yapılırsa ilk birkaç yıl güzel görünür. Ama saç dökülmesi 28 yaşına kadar yoğun olarak devam edebilir. Ekim yapılan yerin gerisi açılırsa bu onarılması çok zor bir kötü görünüme sebep olur.

Dökülme problemi kalmamış kafasında geniş açıklığı olan birine sonraki seanslarda geri kalan alana ekilir diyerek sadece ön 2 santimlik banta sık ekim yapılır ve sonra ekilebilecek kök kalmazsa bu durumda da önde şapka gölgeliği gibi bir görünüm olur,yine çok geniş açıklığı olan birine az sayıda ekim yapıldığında özellikle yatık ekilmemişse çok seyrek ve suni bir görünüm olur ki bu da kişide ciddi rahatsızlığa sebep olabilir.

Saç dökülmesinden en çok rahatsızlık duyulan yaşlar 20-25 yaşlarıdır ve genellikle öne 1-3 santimlik çizgi şeklinde ekimle eski görünüme kavuşma beklentisi vardır; ama bu yaşlarda çok öne yapılacak ekim sonraki yıllarda dökülmenin devam etmesine bağlı olarak gerileyerek açıldığında kişide görsel çirkinliğe sebep olmaktadır.Saç ektirdiğine pişman olanların çoğu bu şekildedir.

CEVAP VER