Günümüzde erkeklerin en büyük sorunlarından biri olarak kelliktir. Hem fiziki olarak hem de biyolojik olarak birçok sebepten insanlar kellikten kurtulmak istemektedirler. Son yıllarda Türkiye’de sadece yurt içi değil yurt dışından da saç ekimine gelen insan sayısı fazlaca yükselmiş durumdadır. Buna dayanarak sağlık turizminde en çok gelişen ve hizmet verilen uzmanlık alanı saç ekimidir. Türkiye’nin bu kadar çok rağbet görmesinde iki ana sebep vardır.

1)Alanında iyi yetişmiş uzman doktorlar
2)Fiyatların ucuzluğu

“Saç ekimi” denince herkesin gözünün önünde canlanan tamamen kazınmış, sanki iğne delikleriyle kaplıymış gibi görünen başlar tarihe karışmak üzere. Çare yeni bir yöntem: Long Hair Fue… Yani saç köklerinin tek tek çıkarılarak saçsız bölgeye doğal saç çıkış yönü dikkate alınarak yerleştirilmesinden oluşan FUE yöntemi ile uzun saç ekimi.

Long Hair Fue’de ne ön ne de arka taraftaki saçları tıraş etmiyoruz. Donör alan olarak kullanılan başın arkasındaki saçları kısaltmadan, uzun olarak alıyor, seyrelmeye başlamış ya da açılmış ön, yan ve tepe bölgelerine ekiyoruz. Diğer ekim yöntemleriyle karşılaştırdığımızda, Long Hair Fue yönteminde, operasyon süresi ve saç ekimi süreci değişmiyor.

Dikkat etmek gerekirse;

Uzun saçlarla çalışmak epey hassasiyet gerektiriyor. Tüm saç ekim ameliyatlarında olduğu gibi uzun saç ekimlerimizde de manuel yani elle çıkartıp ekim yapılmaktadır. Bu yalnız Türkiye’de değil, tüm dünyada da çok yeni olan bir tekniktir. Manuel çalışmanın avantajı şu; saç kökü çıkarılan bölgenin ve çıkartılan saç köklerinin korunması kontrolümüz altında olmaktadır. Sonuçta manuel ekim yapılması, saça ve baş derisine gereken hassasiyeti göstermek açısından çok büyük bir artı sağlamaktadır.

2 YORUMLAR

CEVAP VER