Cildin orta tabasında yapılan bir  tedavi yöntemidir Mezoterapi. Saç Mezoterapisi ise saçın ihtiyacı olan mineral ve proteinin saç olan deri içine çok ince iğnelerle enjekte edilmesidir. Özellikle kadınlarda cilt yüzeyine çıkamayan saç köklerinin çıkışı sağlanır. Kişilerin kendi mevcut saçları daha sağlıklı bir görünüme kavuşmuş olmaktadırlar. Saçın ihtiyacına göre haftada bir ya da iki kez seans uygulanabilmektedir. 6 ila 10 seans sonrasında saçlardaki dökülme durmuş olur. Bu teknik kliniklerde hem erkeklere hem de kadınlara uygulamaktadır. Androjenik alopesi Mezoterapinin “klasik ve iyi bilinen” bir endüksiyonudur. Mezoterapi saç dökülmesini iyileştirmek ve kontrol altına almak için ek bir tekniktir. Sonuçlar yüz güldürücü, sevindirici, olumlu ve kalıcıdır. Mezoterapi, yararlı ürünleri doğrudan ilgili dokuların etrafına veren bir tıbbi yöntemdir. Ufak dozlar halinde deri içine enjeksiyonlar yapılmaktadır. Deri içine yapılmakta olan bu enjeksiyonlar hücresel metabolizmayı uyarmakta ve dokuları canlandırmak için uygun zemin hazırlamaktadır.

Magic saç mezoterapisinin çok farklı etkileri bulunmaktadır. İlaçlar bölgesel olarak verildiği için daha hızlı ve sevindirici sonuçlar çıkmakta ve kalıcılığı daha yüksek derecede daha fazla olmaktadır.

Magic saç mezoterapinin 3 farklı etkisi vardır.

1.

Saç dökülmesi sorununu ortadan kaldırarak durdurmasıdır. Saç dökülmesi hem erkeklerde hem de kadınlarda sıkça görüle bilmekte olan farklı nedenlere bağlı olarak yaşanan bir tür saç problemidir. Saç dökülmesinin sebebi ne olursa olsun Magic Saç Mezoterapisi ile saç dökülmesinin önüne geçilmeye çalışılmakta ve yüksek oranda başarı elde edilebilmektedir.

2.

Magic saç Mezoterapisinin ikinci etkisi ise, saçın kalitesinde artırarak daha canlı ve daha parlak saçlara kavuşmayı sağlar. Magic saç Mezoterapisi ile yıpranmış saçlarınız daha gür, daha kalın, daha güçlü, daha sağlıklı hale gelmektedir.

3.

Magic saç Mezoterapisinin üçüncü faydası ise, saçların döküldüğü boş bölgelere Mezoterapi uygulandığı zaman o boş bölgelerin altında hala canlı saç hücreleri mevcutsa o hücreleri tekrar hareketlendirerek, yeni saçların çıkmasını sağlanmaktadır.

Magic saç Mezoterapisi kadın erkek fark etmeden, her yaş grubuna saçı dökülen herkese uygulanabilmektedir. Magic Saç Mezoterapisi yaptırırken herhangi bir acı veya ağrı hissetmezsiniz. Magic Saç Mezoterapisi uygulaması sonunda özel bir ilaç verilerek sonucun kesin olarak kalıcılığı sağlanabilir.

4 YORUMLAR

  1. merhabalar. ben 29 yaşındayım ve saçlarımla sornlarım var. çok dökülüyorlar ve inceldiklerini hissediyorum. saç mezoterapisi hakkında çok şey duydum. merak ettiğim şey acaba herhangi bir yaş sınırı var mıdır bu tedavi ile ilgili. bir de PRP diye bir tedavi duydum. arasıdaki fark nedir acaba. ya da hangisi daha iyi?

    • merhaba sevgi hanım, saç tedavisine genelde ergenlik yaşları sonrası başlanabilmektedir. Ancak özellikle bayanlarda saç dökülmesi genetik sebeplerden çok kişisel rahatsızlıklara bağlı olduğu için size en uygun tedaviyi bir dermatolog yapılacak analizler sonrasında verecektir. geçmiş olsun…

  2. benimde saçlarım çok seyreldi ya. araştırıyorum prp’ye daha iyi diyolar ama bilemiyorum. bi de bunları her sene devamlı yaptırcaz mı diye merak ediyorum. yani ömür boyu yaptırmamız gerekiyo mu? bu da iyi bir maliyet demek yani.

  3. evet ya ben de tedavi düşünüyorum. mezoterapi ve prp yi araştırdım. ama hangisi daha iyi karar veremedim. neye göre belirleniyo hangisinin yapılacağı acaba?

CEVAP VER