İnsanlar korkulu rüya olan saç dökülmesi kellik noktasında bireylerin iyice yıpranmasına neden olmaktadır. Saç kaybının birden fazla nedeni olabilir bunlardan en önemli iki tanesi dışsal nedenler ve genetik nedenlerdir. Saçların dökülme aşamasın da önlenmeye çalışılmalı ve dökülme olan kısımda tamamen açılma olup kellik ortaya çıkmadan dökülmesinin engellenmelidir.

Saçların dökülme aşamasın da bunu önlemek için birden fazla yöntem geliştirilmiştir. Saçlara uygulanan tedaviler ile kellik engellenebilir durum da ise kellik oluşmadan saçınız geri kazanabilirsiniz. Saç ekimi yöntemlerinden biri de günümüz teknolojisiyle gelişen yöntem olan miktomotor yöntemidir. Mikromotor yönteminin saç ekimi uygulamasında büyük avantajları bulunmaktadır.

Mikromotor saç ekimi işleminin daha fazla hızlandırmak için kullanılan tekniktir. Bu tekniği uygulayan doktorun işinde çok iyi ve uzman olması gerekmektedir. Bu teknik ile yapılacak en küçük bit hata saçlı deriye veya saç köklerine geriye dönüşü olmayan ciddi hasarlar verebilmektedir. Mikromotor kullanan doktorun profesyonel olması bu durumda çok önemlidir. Bazı saç ekimi merkezleri el ile saç ekimi yapmayı tercih ederler nedeni ise mikromotorun hassasiyetinden kaynaklanmaktadır. Bu neden mikromotor ile saç ekimi yerine el ile saç ekimini tercih ederler.

Mikromotorun ucu da dişçilerin kullandığı cihazın ucuna benzemektedir. Bu cihazın uzuna kişiye özel takılan iğneler ile uygulanmaktadır. Bu cihazın uygulanması genellikle iğneli ucun dönmesi ile deriden içeri girerek ve ufak bir hata kötü ve ciddi sonuçlara yol açar. Bu teknikte göğüs kıllarından yararlanılmaktadır.

2 YORUMLAR

  1. Bildiğim kadarıyla mikromotor tekniği özellikle fue yönteminde kullanılmakta diğer yöntemlerde kullanıldığı ile ilgili bir yazı okumadım araştırmalarım sırasında.

CEVAP VER