Organik Saç Ekimi

Hastanın kendi yağ dokusundan alınan ve kök hücreler ile zenginleştirilen sıvı, saç ekimi yapılacak bölgeye enjekte edilir. Bu sayede hem çalışma alanı şişirilerek rahat nakil ortamı sağlanır, hem de klasik saç ekimi işlemlerinde saç köklerini zedeleyen kimyasal enjeksiyona gerek kalmaz. Uygulama için hazır ve verimli hale getirilen saçtan yoksun bölgeye donör alandan alınan sağlıklı kıl kökleri uzman cerrahımız tarafından kolaylıkla nakledilir.

Organik Saç Ekiminin Avantajları

Organik saç ekiminde kullanılan kök hücre enjeksiyonunu sayesinde hastaya fayda sağlanır. Organik Saç Ekiminde kullanılan kök hücre enjeksiyonu:

•   Ekim alanı verimli hale getirir

•   Saç ekimi işlemini kolaylaştırır

•   Kimyasal kullanmadan alanda çalışma yapılmasını sağlar

•   Yeni transfer edilen saç köklerini besleyerek tutulma oranını artırır

Tarla tohum ilişkisi

Klasik anlamda yapılan bir saç ekimi işleminde, donör alandan alınan sağlıklı kıl kökleri, saçtan yoksun bölgeye transfer edilir. Fakat burada saçtan yoksun bölgenin yani tarlanın, tohum olarak nitelendirebileceğimiz sağlıklı saç köklerini kabul etme, verimli ürün çıkarma işlevini göz ardı etmemek gerekiyor. Kısaca tarlanın toprağı ne kadar iyi ise, sağlıklı tohumlarla birleşince vereceği ürün kalitesi de bir o kadar iyi olacaktır. Bu nedenle, öncelikli olarak saçtan yoksun bölgenin beslenmesi ve kuvvet kazandırılması gerekiyor ki, istediğimiz verimi alabilelim.

Kök hücreyle gelen canlanma

Bu noktada kök hücrelerin bulunduğu bölgeyi canlandırma ve hareketlendirme görevini üstlendiğini bilerek, saç ekimi yaptıracak hastanın öncelikle saçtan yoksun alanına kök hücre enjeksiyonu yapıyoruz. Bu kök hücre enjeksiyonu, hastanın kendi yağlı dokusundan alınan kök hücreden zenginleştirilmiş solüsyonu içeriyor.

Klasik saç ekiminde yapılan proseslerde, donör alandan alınan sağlıklı kıl köklerinin nakli sırasında, ekim yapılacak alan kimyasal solüsyonlarla şişirilir, bu şekilde ince ayrıntılarla çalışma olanağı ve kolaylıkla ekim işlemi sağlanır. Fakat yaptığımız araştırmalar neticesinde bu kimyasal solüsyonların, ekilen kıl köklerine negatif etki yaparak ölmelerine neden oluyor ya da verimli bir şekilde sağlıklı saçların çıkmasına engel oluyor. Hazırlanan kök hücre enjeksiyonu ise, hem bu kimyasal yerine kullanılarak, derinin şişirilmesine fayda sağlıyor, hem saç köklerinin tutulma oranını artırıyor, hem de saç ekiminden sonra çıkan saçların gür, kaliteli ve sağlıklı olmasını sağlıyor.

CEVAP VER