Saç Ekim Fiyatları

Saç ekim fiyatları; Günümüzde erkeklerin en büyük sorunlarından biri olarak kelliktir. Hem fiziki olarak hem de biyolojik olarak birçok sebepten insanlar kellikten kurtulmak istemektedirler. Son yıllarda Türkiye’de sadece yurt içi değil yurt dışından da saç ekimine gelen insan sayısı fazlaca yükselmiş durumdadır. Buna dayanarak sağlık turizminde en çok gelişen ve hizmet verilen uzmanlık alanı saç ekimidir. Türkiye’nin bu kadar çok rağbet görmesinde iki ana sebep vardır.

1) Alanında iyi yetişmiş uzman doktorlar
2) Fiyatların ucuzluğu

İlk madde sadece saç ekimi ve estetikte değil bir çok uzmanlık dalında Türkiye en iyi hekimlere sahiptir. Fakat saç ekimi konusunda hekimlerimize özellikle Arap ülkeleri ve Avrupa’dan ciddi talepler gelmektedir. Türkiye’ye gelen hastaların hekimden sonra ikinci olarak baktıkları şey de fiyatlardır. Birbirinden farklı birçok saç ekimi fiyatı vardır. Bunun başlıca sebebi ise yurt dışından gelen müşterilere verilen ekstra hizmetlerdir. Uçaktan inince karşılamaktan, otele yerleştirmeye, otelden hastaneye gidiş geliş araç kiralama yada taksi tutmak gibi bir çok hizmet de bu kapsam içinde verilmektedir. Bu fiyatlara saç ekimi sonrası hastanın 1-3 ay arası kullanacağı ilaç, şampuan gibi malzemelerin dahil olup olmaması da fiyatları etkilemektedir. Burada hekim isminin çok bilinen olması da fiyatları yada ameliyatın yapıldığı yerin uluslararası alanda tanınan bir marka olması fiyatları doğrudan etkileyen faktörlerden biridir.

Günümüzde saç ekimi, Türkiye’nin bulunduğu bölgede liderlik yolunda ilerlediği bir alan haline gelmiştir. Uygulama fiyatları da yine yurtdışına oranla oldukça makul seviyelerdedir.

Saç ekiminde fue ve fut olarak adlandırılan iki yöntem yoğun olarak kullanılmaktadır. Fut yönteminde ücretlendirme seans olarak yapılır. İki kulak arası ense bölgesinden alınan saç dokusu köklere ayrıştırılarak nakledilir. Alınacak greft sayısı alınan dokudaki sıklığa ve yoğunluğa bağlıdır ve kesin bir kök sayısı verilemez. Hastanın donör alanından alınan doku parçasında ki kök sıklığına bağlı olduğu için ücret olarak operasyon bedeli alınır.
Fue yönteminde ise kök sayısı donör alana ve açıklık miktarına göre belirlenir ve operasyon öncesi alınacak greft sayısı büyük oranda netleşir. Saç ekimi süresi de alınacak ve ekilecek kök sayısına bağlı olduğu için operasyonun alacağı zaman da göz önüne alınarak kök sayısına göre fiyat belirlenir.

Fut yöntemi ortalama 4-5 saat sürer ve aynı ekip bir günde iki uygulama yapabilir. Ancak Fue yönteminde ekilecek kök sayısına bağlı olarak operasyon 8-9 saat sürebileceği için saç ekimini yapan ekip bir günde bir hasta alabilir. Bu da fiyatı etkileyen önemli bir unsurdur

Fut operasyonu seans olarak fiyatlandırılmaktadır.Operasyon mutlaka hastane ortamında gerçekleştirilmelidir. Seans fiyatları saç ekimini yapacak uzmanın niteliğine ve tecrübesine göre farklılık gösterebilmektedir.

2018 yılının gelmesi ile birçok hizmetin fiyatları değiştiği gibi saç ekimi fiyatları da değişmiş durumdadır. 2018 yılı fiyatlarında en ucuz saç ekimi 5000 TL ye mümkün olurken en pahalısı 50000 TL yi bulmaktadır. Yaklaşık 10 kat fark olmasının sebeplerini yukarıda anlatmıştık. Fark çok gibi görünse de hiçbir hekim ve hastanenin tek bir fiyatı yoktur, belli bir fiyat aralığı vardır. Buradaki fiyatlar saç ekimi fiyatlarının ortalamasıdır kesin rakamlar değildir.

CEVAP VER