Saç ekimi gerçekleştirecek olan kişinin sağlığı açısından ekim öncesi tetkikleri yapılarak operasyon aşamasına geçilmesi uygundur. Ayrıca bireyde belli ve ağır bir rahatsızlığı var ise ya da ağır ilaçlar kullanıyorsa bu bireyleri doktorun onayını almadan operasyona alınmamalıdır. Bu bireyleri ilaçları veren doktorun onayını almadan operasyon kararı verilmemelidir.

Saç ekimi sonrası ilaç kullanımları ve kişinin mevcut saçlarını da koruma altına almanın önemi ve tedavi metotları muhakkak ekim öncesi kişiye anlatılması ekim sonrası doğal ve şık görünümü açısından oldukça önemlidir. Saç ekimi operasyonları ekip işi olduğunun farkında olmak başarıyı kesin kılmaktadır. Ve koordineli bir ekip her zaman başarıyı yakalayabilmektedir.

Saç ekiminde öncelikle saç analizlerinin doğru yapılması gereklidir. Saçlı deri analizi özel cihazlarla yapılarak kişiye doğru tanı konularak saç ekimi öncesi incelenir ve dermatoloji uzmanı konsültasyon istenilir. Saç kökleri ekim için uygun mudur? Deri ekime elverişli imdir? Saçlı deride kepeklenme damar artışı ya da herhangi bir sorun var mıdır? Analizleri ve konsültasyon sağlıklı bir şekilde yapılırsa köklerin ne kadarının tutabileceği operasyon sonrası iyileşme süreleri saç köklerinin ne kadar zamanda iyileşeceği doğru bir şekilde kişiye aktarılır.

1 YORUM

CEVAP VER