Kadınlarda ve erkeklerde görülen saç dökülme problemlerinin ardında birçok neden bulunur. Genetik faktörler, ilerleyen yaş, stresli yaşam ve kullanılan kozmetik ürünler zaman içerisinde saç köklerinin güçsüzleşmesine ve saçların giderek zayıflayıp dökülmesine neden olmaktadır.

Saç dökülmesi problemi yaşayan kişiler kozmetik kaygılar nedeniyle bu soruna “dur” demenin birçok farklı yolunu araştırırlar ve kimi zaman geçici önlemler alarak bu süreci yavaşlatabilirler. Ancak saç dökülme sorununun durdurulması veya dökülen saçların yeniden çıkarılması için en garantili yöntemlerin saç mezoterapisi ve saç ekimi olduğu bilinmektedir.

Saç dökülme problemlerinin artmasını da göz önünde bulundurarak bu yazımızda saç mezoterapisi, FUE ve FUT saç ekim yöntemleridir.

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç tellerinin kalitesi azalan, saçları incelen ve dökülmeye başlayan kişilerin saçlarını daha sağlıklı hale getirmek amacıyla başvurdukları saç mezoterapisi, saç derisindeki hücrelerin mineral ve vitaminlerle beslenmesini sağlamak amacıyla mikroenjeksiyonların yapıldığı kozmetik bir tedavi yöntemi olarak tanımlanabilir.

FUT Saç Ekim Yöntemi

Farklı nedenlerle saçları dökülen ve görünümlerinden şikayetçi olan kişiler kesin sonuç almak için saç ekim yöntemlerine başvururlar. Açılımı “Follicular Unit Transplantation” FUT saç ekimi uzun zamandır kullanılan saç ekim tekniklerinden biridir. Cerrahi bir operasyon olup, işlem sırasında hastaya anestezi verilir.

FUE Saç Ekimi Yöntemi

FUE saç ekim tekniğinin açılımı “Follicular Unit Extraction”dır. Canlı saç köklerinin ikili ve üçlü gruplar halinde çıkarılıp saç olmayan bölgeye saçların ekilmesi süreçlerini kapsayan FUE saç ekimi FUT yöntemine göre oldukça yenidir. İşlem sırasında minimum ölçüde kanama görülebilir; ancak işlem sonrasında iz kalmaz.

CEVAP VER