Hem erkeklerde hem de kadınlarda görülebilen, hormonal değişiklikler, yaşlılık veya genetik kaynaklı sebepler sonucu ortaya çıkabilen, saçların zaman içinde kaybedilmesi problemi yani kelliğin çaresi saç ekimidir.

Ayrıca travmatik nedenler, yanıklar ve çeşitli cilt hastalıkları da saç kaybına sebep olabilir. Saç kaybı, kişi üzerinde fiziksel değişikliklere ve buna bağlı psikolojik sorunlara sebep olabilir. Bu kayıpların geri dönüşü yoktur; ancak saç ekimi ile kişilerin saçlarına tekrar kavuşması mümkündür.

Saç kökünün taşınması işlemine saç nakli buna halk arasında ise saç ekimi denir. Saç ekimi operasyonu bir çeşit doku naklidir. Bu operasyonda tamamen kendi dokunuz kullanılarak nakil işlemi yapılır. İşlemin herhangi bir acı veya sızı vermemesi adına saç ekimi uygulamaları lokal anestezi altında yapılmaktadır.

Saç kökleri ya bir şerit halinde alınır ki buna FUT yöntemi denilmektedir. Ya da tek tek mikromotor denilen bir aletle alınmaktadır. Bu ikinci yöntemin ismi FUE Yöntemidir. Günümüzde FUT yöntemi neredeyse hiç kullanılmamaktadır. FUE yöntemi ile saç ekimi operasyonları hem daha zahmetsiz hem de daha iyi sonuç verir.

3 YORUMLAR

  1. merkezler saç ekimi sonrası garanti veriyorlar mı acaba? saçların hepsinin çıkacağına ya da hiç dökülmeyeceğine dair. böyle birşey duymuştum çünkü. merak ediyorum.

  2. merhabalar. ben saç ekimi düşünüyorum ve araştırma yapıyorum. dhı diye bişey duydum. delik açmadan özel bi kalemle kökleri yerleştiriyolarmış. bunu yaptıran ya da bilgisi olan var mı? deneymlerini yazarlarsa çok makbule geçer. herkese geçmiş olsun.

CEVAP VER