Türkiye’de saç ekimi diğer Avrupa ve dünya ülkelerine göre çok daha uygun fiyata yapılmaktadır. Bunun sebebi ise, turizm kenti olan İstanbul’un her noktaya kolay ulaşılabilir olması ve medikal turizmin göz bebeği olmasıdır. Türkiye de saç ektirmek yol parası, otel parası ve hatta tur parasına ek olarak saç ekimi ve sonrası bakımı ile toplandığında aynı fiyattan daha ucuza denk gelmektedir. Örneğin Almanya’da 5000 € ya saç ektiren bir kişi Türkiye ‘ye gelip konaklama + transfer + İstanbul turu + saç ekimi operasyonu dahil olmak üzere 2500-4000 € aralığında hepsi dahil olarak kaliteli bir saç ekimi ameliyatı geçirebilmektedir.

Türkiye sağlık turizminin göz bebeği bir ülke olma yolunda hızla devam ediyor. Özellikle Hollanda ve Almanya gibi dünyanın dört bir köşesinden kalkıp Türkiye’ye gelen yabancılar ve gurbetçiler estetik, lazer ve özellikle de saç ekimi operasyonlarını ülkemizde yaptırıyorlar.

Almanya’da yaşayanların saç ekimi için Türkiye’yi seçmelerindeki en önemli nedenler ise şöyledir:

– Türkiye’de operasyonların daha ekonomik ve daha ucuz olması,
– Turistik açıdan zengin ve tarihi bir bölge olması,
– Ulaşım ve vize sorunun olmayışı,
– Medikal turizm sektöründe çalışan firmaların oldukça iyi hizmet vermeleri,
– Türk plastik ve estetik cerrahların ustalığı…

Saç ekimi merkezleri Almanya gibi yurtdışında yaşayan kişilere özel paketler sunmaktadır. Sizin tek yapmanız gereken internetten araştırıp bir merkezle irtibata geçmeniz. Göndereceğiniz fotoğraflar sayesinde saç analiziniz yapılıyor ve operasyon sonrası durumunuz ile ilgili detaylı bilgiler size veriliyor. Fiyat ve operasyon ile ilgili anlaşmalar gerçekleşirse operasyon tarihine karar veriliyor. Sonrası için firmaların çeşitli paketleri mevcut. Bazı firmalar konaklama ve transferlerinizi karşılarken, bazıları ise uçak bileti, konaklama, transfer hatta çeşitli şehir gezilerini fiyata dahil ediyorlar.

Almanya gibi yurt dışından gelecek olan hastaların saç ekimi için 2 gece 3 günlerini bu operasyona ayırmaları gerekmektedir. İlk gün ekiminiz yapılacak, 2. gün pansumanınız yapılacak ve 3. gün de ilk yıkamanız yapılarak Almanya’ya evinize uğurlanacaksınız.

Yurt dışındaki gurbetçilerimiz eş, dost, akrabadan referans alarak gelirken, yabancılar ise internetten araştırarak başta İstanbul olmak üzere ülkemizin büyük şehirlerinde operasyonlarını yaptırmaktadırlar. Yurt dışından gelip saç ekimi ve diğer estetik operasyonlar yaptıranların geldikleri ülke sıralamasında Almanya ilk sırada yer almaktadır.

CEVAP VER