Türkiye sağlık turizminin göz bebeği bir ülke olma yolunda hızla devam ediyor. Özellikle Hollanda ve Almanya gibi dünyanın dört bir köşesinden kalkıp Türkiye’ye gelen yabancılar ve gurbetçiler estetik, lazer ve özellikle de saç ekimi operasyonlarını ülkemizde yaptırıyorlar.

Hollanda’da yaşayanların saç ekimi için Türkiye’yi seçmelerindeki en önemli nedenler ise şunlardır.

– Türkiye de operasyonların daha ekonomik ve daha ucuz olması,
– Turistik açıdan zengin ve tarihi bir bölge olması,
– Ulaşım ve vize sorunun olmayışı,
– Medikal turizm sektöründe çalışan firmaların oldukça iyi hizmet vermeleri,
– Türk plastik ve estetik cerrahların ustalığı…

Yurt dışındaki gurbetçilerimiz eş, dost, akrabadan referans alarak gelirken, yabancılar ise internetten araştırarak başta İstanbul olmak üzere ülkemizin büyük şehirlerinde operasyonlarını yaptırmaktadırlar. Yurt dışından gelip saç ekimi ve diğer estetik operasyonlar yaptıranların geldikleri ülke sıralamasında Hollanda Almanya’dan sonra ikinci yer almaktadır.

Hollanda’da yaşıyor ve saç ekimi düşünüyorsanız tek yapmanız gereken internetten araştırarak merkezlerle irtibata geçmek. Pek çok merkez karşılama, transfer, konaklama gibi sizin tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak olan hizmetleri bir pakette sunmaktadır. Kendinize ayıracağınız sadece 3 günle hem saç ekiminizi yaptırabilir hem de kısa bir tatil yapabilirsiniz.

3 YORUMLAR

  1. hocam merhaba. ben hollanda da yaşıyorum. saç ekimi için istanbula gelicem. işten 3 gün izin aldım ama dönşte hemen işe başlıcam. herhangi bir sorun olur mu? bir dde sapka takmak istiyorum. saçlara herhangi bir zarar verir mi bu? gelmeden aklıma takılanları sormak istiyorum. geldiğimde herhangi bir sorun çıksın istemiyorum. son olarak 3. gün uçağa binmemin bir zararı olur mu? ya da bunla ilgili bir belge gerekli mi? veriyorlar mı?

CEVAP VER