Saç ekim işleminde ücretlendirme kişiye, kullanılan tekniğe, saç ekim işlemini gerçekleştirecek ekibin tecrübesine ve saç ekim merkezinin kalitesine göre değişiklik gösterir. Bu nedenle saç ekim işleminde diğer estetik operasyonlardaki gibi sabit bir fiyatlandırma yapılamamaktadır.

Saç ekim işleminde ekip ve doktorun önemi nedir?

Estetik, anatomi bilgisi ve teknik anlamda yeterlilik başka tıbbi eğitim gerektirir. Çünkü saç ekim ameliyatı tıbbı bir operasyondur. Bu neden tıp doktorları ve tıp merkezlerinde gerçekleştirilmesi gerekir. Seçeceğiniz cerrahın tecrübesi ve başarısı ise fiyata etki eden faktörler arasındadır.Saç ekim ameliyatları estetik ve plastik cerrahinin bir dalı olduğu için alanından uzman bir estetik cerrah tarafından tasarlanması ve planlanması gerekir. Ancak bu şekilde doğal görünüme en yakın bir saç ekim işlemi yapılabilir. Aksi takdirde yusyuvarlak bir saç çizgisi ve alnın üzerinde çim adam gibi uzayan saçlarla baş başa kalınabilir. Herhangi bir saç ekim merkezinde, kurslardan alınan sertifikalar başarılı bir saç ekim işlemi için yeterli olmayabilir.

Kişiye göre nasıl değişiklik gösterir?

Kişideki saç dökülmesi, seyrekleşme ve kelleşme oranı çok önemlidir.

Bu kısımlara ekilmek üzere donör bölge denilen ense kısmından alınması gereken greft yani saç kökü miktarının kişiye özel olarak hesaplanması gerekir. Ayrıca ayrıntılı bir saç analizi yapılarak hem greft alımında hem de ekim işleminde hangi tekniğin kişi için daha uygun olduğu da belirlenmelidir. Kısacası saç ekim fiyatlarını belirlemek için öncellikle saç ekimi yapılacak kişiye ayrıntılı bir saç analizi yapılması gerekir.

CEVAP VER