Saç ekimi operasyonları; stres, hormonal ve genetik veya buna benzer nedenlere bağlı saç dökülmesi yaşayan erkek ve kadınlar için kalıcı bir çözüm olmaktadır. Saç ekimi uygulaması kullanılan yönteme ve ekilen kök sayısına göre fiyat da farklılık gösterse bile operasyon sonrası hemen hemen aynıdır. Saç ekimi uygulamasından sonra kafa derisinde kabuklanma, kızarıklık ve kaşındı gözlemlenmektedir bu durum bazen ekim yaptıran bireyleri rahatsız edici bir husus olabilmektedir.

Saç ekimi ameliyatından sonra saçların tekrar çıkmaya başlaması adım adım gerçekleşmektedir.

İlk 15 gün

Saç ekiminden sonra ilk 15 gün kadar bölge bölge şişme ve kabuklanma görülmektedir. Bu şişlik ve kabuklar 15 gün içerisinde kaybolurlar ve deri dokusu kendini iyileştirmektedir. Bu süre içerisinde önemli olan kadar derisini temiz tutarak enfeksiyon riskine karşı dokuyu korumaktadır. Ayrıca ilk 15 gün yeni ekilmiş olan saç köklerinin en hassas dönemleridir ve bu nedenle saç köklerine zarar verilmemesine özen gösterilmelidir.

3 hafta ile 8 hafta

Bu dönemler arasında saçlar dinlenme evresine girer ve ekilen yeni saçlar dökülmeye başlar. Bu olay geçicidir ve kısa süre içerisinde saçlar tekrar çıkmaya ve uzamaya başlar. İlk günlerde saçlar kafa derisi altında uzadığı için, kişilere saçlar genellikle çıkmıyormuş gelmektedir ancak saç tellerinin deri üzerinde görünmesi an az 2 aylık bir süre gereklidir.

2 ay ile 6 ay

Saç ekimi ameliyatından 2 ay sonra saçların yavaş yavaş çıkmaya başlar ve bu durum gözle görülür bir hal alır. Saç telleri kafa derisinin dışına çıkarken kırmızı kabarcıkların oluşması muhtemel bir olaydır. Yeni çıkan saç telleri çok kalın ve güçlü olmazlar ancak zaman geçtikçe kalınlaşmaya başlarlar.

6 ay ile 1 yıl

Saç ekimi işleminin sonra 8 aylık bir süreye yaklaşıldığında gözle görülür bir biçimde kalınlaşma başlar. Bir yılın sonunda ise saç ekiminin gerçek sonucu tam anlamıyla ortaya çıkar ve birey yeni saçlarına tamamen kavuşmuş olur. Üstelik ekilen saçlar bir daha dökülmemek üzere ekildiği için ekim yaptıran bireyler kesinlikle tekrar saç dökülmesi yaşamazlar tabi bu durum sadece ekim yapılan bölge için geçerlidir. Bu nedenle saç ekimi zamanı iyi belirlenmelidir.

5 YORUMLAR

  1. Doktorlarımın söylemesine göre 2 aylık bir zaman içerisinde saçlar çıkmaya başlıyor ancak bende saçlarımın ilk çıkmaya başlaması 4 ayı buldu çıkıyor ama geç çıkıyor tabi bu durum diğer arkadaşlar farklıda olabilir doktorların söylediği zaman zarfı içerisinde saçları çıkanlarda vardır.

  2. Saç ekiminden sonra dökülme oluyor bu korkulacak birşey değil İbrahim bey… Aynısı bendede oldu. Sanırım kök teki ilk saç tanesi ilk başta kendini atıyor. Tabi bu benim düşüncem. Ama sonrasında kökden yeniden oluşuyor. Çıkma sürecide kişiye göre değişiyor sanırım. Kuzenimle ben aynı anda ekim yaptırdık ancak onun 4. ayda çıkmaya başladı benim biraz daha uzun sürdü 6. ayın başlarında sonuç almaya başladım. Tabi birde ekim yapılan yerde önemli. Bizim ekimimizi de Gülten Ünveren yaptı. İkimizde şuan memnunuz. Araştırmalarımıza göre alanında çok iyi bir uzman. Bu konuda Uzmanı iyi seçmek gerekiyor. Çünkü internete bakarsanız çok fazla pişman olan kişiler var. Şuan benim 1 yılı geçti ekim yaptıralı ve doğal gür bir saçım var. Ekim yaptıracak kişilere de tavsiyede edebilirim…

  3. Selam, Bende saç ekimimi MHT da yaptırdım. Artık kendimi daha çok beğenmeye başladım. Tabi Gülten Hanımla tanıştıktan sonra… Önceleri hayat bir şekilde devam ediyordu ama yinede bir eksiklik vardı bende. Saç ektirecek arkadaşlara tavsiye edebilirim…

CEVAP VER