Saç ekimi işleminde kabuklanmalar ve ufak yaralar oluşmaktadır. Bu yarların daha hızlı iyileşmesini ve saçların daha hızlı güçlenmesini sağlamak amacıyla PRP yöntemi saç ekimi işleminden sonra uygulanır.

PRP saç tedavisi ile elde etmeye çalışılan sonuç, dökülmeye yüz tutmuş, zayıflamış, sağlığını yitirmiş saç köklerinin canlandırılması ve güçlendirilmesidir. PRP uygulanan kişilerde saç kaybının azaldığı, uygulanan bölgelerde saç tellerinin kalınlaştığı ve güçlendiği gözlemlenmektedir.

Saç ekimi işleminden sonra PRP tedavisi uyguladığımız hastalarda yara iyileşmelerinin hızlandığı gözlemlenmektedir.  Ameliyat sonrası görülen kabuklanmalar ve yaralar hızla kaybolur artı ekilen saçların uzama kapasitesi artar.

PRP tedavisi nedir

PRP olması gerekenden kat kat daha yüksek trombosit içeren, kişinin doğal plazma sıvısıdır. PRP tedavisinde tamamen kişilerin kendi kanı kullanılır. PRP uygulamasını şöylede düşüne bilirsiniz, ameliyat öncesi kan bağısı yapmak gibidir. PRP tedavisinde saçları güçlendirmek için kişinin kendi kanı özel bir operasyondan geçirilmektedir. Kullanılan kan ise kişilerin kendi kanı olduğu için kesinlikle herhangi bir yan etki ve bağışıklık reaksiyonu gözlemlenmez. PRP tedavisi alerjik reaksiyona neden olmaz.

PRP tedavisi nasıl uygulanır

PRP yüzeysel enjeksiyon tekniği ile saçlı deriye uygulanır. Ağrılı değildir. Kısa sürede (2-3dk) uygulanır. Uygulama sonrası hemen günlük yaşama dönülebilir, herhangi bir şişlik, morluk oluşmaz.

PRP tedavisi yüzeysel enjeksiyon tekniği ile sağlıksız saçların bulunduğu bölgedeki deriye uygulanır. Uygulanması gayet hızlı ve kısa bir süredir (4 – 5 dk). PRP tedavisi uygulanan kişiler işlem sonrası anında günlük yaşama dönebilir. Hiçbir şekilde şişlik ve morluk oluşmaz.

5 YORUMLAR

  1. Saç ekimin yöntemleri arasında dökülmesini engelleyen bir yöntem olarak bilirnen Saç PRP’si gerçekten güzel bir yöntem arkadaşlar ben ekim işlemi ile birlikte PRP yönteminide kullandım ve daha dolgun ve sağlıklı saçlara sahip oldum maliyeti biraz yüksek olsada buna değer diye düşünüyorum.

  2. Saç ekimi yaptırmak istiyorum ancak benim saçlarımın dökülmeyen kısımlarda çok zayıf ekim işleminden sonra prp tedavisi ya da saç mezoterapisi yöntemi kullansam nasıl olur acaba.

  3. Saç dökülmesi sorunu nedeni ile uygulanan PRP tedavisi gerçekten güzel sonuçlar veriyor eğer saç dökülmesi sorunu yaşıyorsanız ve bunu engellemek istiyorsanız bence en doğru seçimlerden birisi saç PRP’si.

  4. Merhabalar ben de bu yöntemleri araştırdığımda bana saç mezoterapisi yöntemi mantıklı gelmişti ve ben saç mezoterapisini kullandım gayette memnun kaldım arkadaşlar.

  5. Merhabalar

    Ben PRP sac mezoterapisi hakkinda bilgi almak istiyorum.Ornegin kac seans gereklidir,dokulmeyi onler saclari cikaririmi,fiyati nedir?Hatta beni arayabilirsiniz 0032487567… ilginize tsk ederim

CEVAP VER