Saç ekimi uygulamasında da diğer cerrahi operasyonlarda olduğu gibi kanama oluşmaktadır. Bu nedenle saç ekimi operasyonları şeker hastalığı olan kişilere önerilmez. Ancak doktorunuza bunu saç analizi yapılırken ilk muayene esnasında kesinlikle söylemelisiniz ki doktorunuza da bu duruma göre önlem alarak planlama yapabilsin. Aksi halde saç ekimi uygulaması sizin için kötü sonuçlar ortaya çıkarabilir.

Saç ekimi operasyonlarını, böbrek rahatsızlığı, karaciğer veya kalp hastalığı olan kişilere ve yükse tansiyon hastası olan kişilere uygulanması önerilmez.

Saç ekimi her yaş gurubuna uygulanabilir. Ancak uzmanlar 20 – 60 yaş arası kişilerin saç ekimi yaptırmalarını tavsiye ediyor. Çok erken yaşlarda yapılan saç ekimi yaş ilerledikçe etkisini kaybediyor. Şöyle ki ekim yapılan bölgedeki mevcut saçlar dökülmeye başladığında hoş olmayan bir görüntü çıkıyor ortaya. Saç ekimi 60 yaş üstü kişilerde ise yaş nedeni ile uygulanması önerilmiyor. Yaşın ilerlemesi ile birlikte oluşan rahatsızlıksa saç ekimi operasyonlarını zorlaştırıyor ve iyi sonuçlar alınması da bir o kadar zor oluyor.

Saç ekimi operasyonlarında her hangi bir acı ya da ağrı hissi olmaz. Yeni ekilen saçlar 45 gün – 2 ay gibi bir sürede çıkmaya başlar ve 2 ay sonra tekrar dökülür bu dökülmeye şok dökülme adı verilir. Ancak bu durumdan dolayı endişe edilmesine gerek yoktur saçlar tekrar çıkar ve 1 sene içerisinde de doğal halini alır.

Saç ekimi uygulamasından sonra 15 gün çok dikkat edilmesi gerekiyor. Bu süre zarfında saçlara bakım yapılması gerekmektedir. Doktorunuzun vermiş olduğu şampuan haricinde şampuan kesinlikle kullanmayınız.

1 YORUM

  1. Selamlar…

    Saç ekimi sakıncalımı gerçekten arkadaşlar bazı doktorlar saç ekimi yaptırmayın diyor bazıları ise saç ekimi yaptırın kellikten kurtulun diyor saç ekimi yaptıranların bir çoğu memnun bir kısmı ise memnun değil ne yapacağımı bilmiyorum ne yapmalıyım sizce?

CEVAP VER