Estetik alanındaki çalışmalar her gün bir yenisini getirirken, estetik hizmetlerinden yararlanmak isteyen kişilerin kafasındaki sorular da buna paralel olarak artış göstermektedir.

Bu soruların artış gösterdiği en belirgin yön ise şüphesiz saç ekimine yönelik olacaktır. Birçok kişi saç ekimi fiyatlarını, saç ekimi sonrası meydana gelecek sonuçları ve değişimleri ve bunun yanı sıra saç ekimi merkezlerinin verdiği hizmetleri merak etmektedir.

Saç ekimi genel bir ifadeyle açıklanmak istenirse, başın arka tarafında devamlı uzaması süren köklerin alınarak kelliği veya saç kaybının hakim olduğu bölgeye aktarılması ve doğal bir görünüm elde edilmesini amaçlamaktadır.

Saç ekimi merkezlerinde geliştirilmiş birçok modern teknik bulunmaktadır. Bu teknikler; traşsız saç ekimi, icegraft saç ekimi, sedasyon, fut yöntemi, DHI saç ekimi, perkutan saç ekimi, robotik saç ekimi, fue yöntemi ve mikromotor fue teknikleridir.

Saç ekimi fiyatları ise kullanılan tekniğe göre değişiklik göstermektedir. Daha yeni ve daha net sonuçlar içeren saç ekim teknikleri, daha yüksek tutarlarda fiyatlarla karşılamaktadır. Fakat dünya ülkelerine göre cazip saç ekim fiyatları, saç ekim merkezlerin sağlanabilmektedir.

Saç Ekimi Sonrası 6 Dikkat Edilmesi Durum

  1. Eğer Saç ekim sonrası yolculuğa çıkacaksanız, ensenizi dolduracak basit bir şişme yastıkla seyahat etmeniz, kafanızı cama ya da başka bir yere dayanmanızı ve saç köklerinizin zarar görmesini engelleyecektir.
  2. Yıkama işlemlerinden sonra saç ekim alanında kesinlikle havlu kullanmamalı ve saç kurutma makinesi ile kurutulmalı.
  3. Gece uyurken ekim yapılan saç kökleri yatağın başına, yorgana ya da yastığa değmemeli ve zarar görmemelidir. Sert ve küçük bir yastık kullanmanız önerilir.
  4. İki hafta boyunca spor aktiviteleri, hamam, yüzme, solaryum ve her türlü kuaförlük hizmetleri yasaktır. Saç köklerine zarar verebilir, enfeksiyon riskini artırabilir.
    Kafa bölgesine darbe alacak sporlar yapıyorsanız (futbol, basketbol, tekvando, kick box, boks, güreş, vb.) aktivitelere 45 gün sonra başlamalısınız.
  5. Saçlar 15 gün sonra kazırtmamak şartıyla makasla kestirilebilir. 45 gün sonra her türlü kuaförlük hizmeti alınabilir (tıraş, boyama, kazıtma, perma ve benzeri işlemler gibi).

Gece uyurken ekim yapılan saç kökleri yatağın başına, yorgana ya da yastığa değmemeli ve zarar görmemeli. Bunun için sert ve küçük bir yastık kullanmanız önerilir. Sırtüstü şekilde, alım yapılan ense bölgesi üzerine yatabilirsiniz. Yüzükoyun yatmanız, ekim alanının yastık veya yatakla temas edebilme riskini arttırdığı için iki hafta boyunca önerilmemekte. Ayrıca 2 hafta boyunca gömlek, hırka, fermuarlı kazaklar gibi önü açık giysilerin giyilmesi tercih edilmeli; kafa bölgesinden ekim alanına zarar vermemesi için t-shirt, boğazlı kazak, atlet gibi dar giysiler geçirilmemelidir. Yani 2 hafta ekim yapılan alana temas olmamalı, muhtemel her temas, ekilen saç köküne zarar verebilir ve o saç kökünü kaybedebiliriz.

Saçlar 15 gün sonra kazıtmamak şartıyla makasla kestirilebilir. 45 gün sonra her türlü kuaförlük hizmeti alınabilir (tıraş, boyama, kazıtma, perma ve benzeri işlemler gibi).

Kafa bölgesine darbe alacak sporlar yapıyorsanız (futbol, basketbol, tekvando, kick box, boks, güreş, vb.) bu aktivitelere 45 gün sonra başlamalısınız.

CEVAP VER