Saç ekimi sonrası süreç insanlar için çok zor bir dönem olsa gerek. Saç ekimi yaptıran bireylerin ekim sonrası saçların çıkışını her gün, saat saat takip ederler ancak bir fark göremezler bu ise insanları umutsuzluğa sürükler. Saç ekimi sonrası saçların çıkışı biraz zaman alır ve beklemek gerekir sabretmek gerekir.

Saç ekimi operasyonunda sonraki ilk 2 gün çok daha fazla dikkat edilmesi gerekmektedir. Ekilen saç köklerinin kaynaması yani tutunması için ekim yapılan bölgenin kesinlikle travma yaşamaması gerekmektedir.

Saç ekimi sonrasında saçlarınızı doktorunuz size nasıl tavsiye ettiyse o şekilde yıkayınız. Saç ekimi operasyonunda açılan kanallar nedeniyle oluşan kabuklanmalar 15 gün içerisinde dökülecektir. Yaklaşık 40 günden sonra şok dökülme adı verilen durum yaşanır. Saç ekiminden sonra çıkan saçlar önce dökülecek 3 ay sonra yavaş yavaş daha güçlü bir şekilde çıkmaya başlayacaktır. Saç ekimi sonrası en sıkıntılı dönemlerden birisidir şok dökülme. Saç ekiminden sonra şok dökülmeyi yaşayan kişilerden birçoğu bunu kabul edememektedirler. Saçlarım tekrar çıkacak mı çıkmayacak mı gibi bir düşünce içine girmesi kaçınılmaz bir durumdur.

Şok dökülme kendini tamamladıktan sonra saçlar tekrar çıkmaya başlar ve bu endişeler son bulur. Ekilen saçların çıkışı 6 ay gibi bir sürede %50’lik bir seviyeye ulaşmaktadır. 12 – 15 ay gibi bir süre sonunda ise saç ekiminde istenilen sonuç elde edilmektedir.

4 YORUMLAR

  1. merheba ben 25 gun once sizin hastanenizde sac ektirdim insat isinde calistigim icin baret kulanmak mecburiyetindeyim acaba bir sorun olurmu Canadadan sevgiler seneye yine ordayim daha once hic yazmamistim

  2. Merhaba bir sorum olucak ben saç ektirmeyi düşünüyorum ama tam dökülmedi saçlarım ama dökülmeye debam ediyor ben saç ektirirsem dökülmemesi için saç bakım seansı yapmam gerekiyormu ? İyi çalışmalar teşekkürler

CEVAP VER