Saç ekimi sonuçlarında ilk gün (ertesi gün) pansuman yapılır; antiseptik solüsyonla bakım yapılır ve bandaj çıkarılır.

Saç ekimi sonrası süreçte yıkamanın nasıl olacağı size ilk yıkamayı yapan saç ekimi ekibi tarafından anlatılacak ve sonraki yıkamalar hakkında bilgi verilecektir. Genellikle ilk yıkama için 3. gün beklenilmektedir. 2. hafta sonunda hasta kendi şampuanı ile normal yıkamaya dönebilir.

Saç ekimi yapılan bölge açıkta kalacağından 1 hafta süre ile bölgeyi dış temastan ve travmalardan korumak gerekir. Bunu sağlamak için sırtüstü yatmak ve bölgeyi çarşaf, yastık vb. temaslarından sakınmak gerekir. Yarı oturur durumda uyumak bu süreçte iyi bir çözümdür. İlk 2 gün öne eğilme gibi hareketlerle baş bölgesine kan akışını artırmamak gerekir.

Saç ekimi sonrasında ilk bir yıl sürekli olarak ekim yapılan saçlar çıkmaya ve uzamaya devam ettiği süreçtir . Bu süreçte mümkünse belirli aralıklarla saçlara bakım gerekmektedir. Eczanelerde önerilen saçlara iyi gelen vitamin takviyeleri, özel bitkisel şampuanlar, özel saç prp aşıları ve saç mezoterapi aşıları gibi destekleyici bir kaç seçenekten bir kaçının yapılması saç ekim sonuçlarının daha iyi olmasını sağlayacaktır.

Saç ekimi sonrası verilen ve yapılması gerekli talimatlar harfiyen uygulanmalıdır. Saç ekimi sonrası belirli aralıklarla kontrole gitmek ve olumsuzluk varsa hemen müdahale edilmesini sağlamak gereklidir. Saç ekimi sonrası 1. ay ve 3.ay kesinlikle saç prp aşısı yapılmalıdır. Saç ekiminde ilk 10 – 15 günlük süre olabilecek morluk, şişlik, yara, enfeksiyon gibi olumsuzluklar kesinlikle saç ekim merkezi ile paylaşılmalı ve çözüm önerilerine uyulmalıdır. Saç ekimi ilk üç gün kesinlikle zorlu işler yapılmamalı ve mümkünse istirahat edilmelidir.

Saç Ekiminde Olumlu Sonuçlar

 

sac ekiminde olumlu sonuclar

Saçlarının sağlığını koruma ve daha çok saça sahip olmak isteyen insanlar, uzmanlar ve hekim kontrolünde saç ekimlerini gerçekleştirebilmektedir. Buna bağlı olarak başarılı ve kaliteli çalışmalar yapılmakta, bireylerin saç sağlıkları geri kazandırılmaktadır. Aynı zamanda saçlarında bazı hastalıkları yaşayan bireylerde, saç ekimlerinden faydalanabilmektedir. Özellikle saç kıran hastalığıyla karşı karşıya gelen bireyler, saç ekimi ve farklı tedavi yöntemlerini kullanabilmektedir.

Bireyler bu anlamda tedavi süreci ve tedavi sonrasında, bazı özellikleri göz önünde bulundurmalıdır. Bu özellikler arasında, saç sağlığının korunması ve saç bakımlarının düzenli olarak yapılması yer almaktadır. Bireyler, bu durum karşısında hem başarılı hem de güvenilir saç ekimlerinden yararlanabilmektedir. Bu süreçte saçlara herhangi bir işlem uygulanmaması ve saçların genel sağlığının korunması gerekmektedir.

Saç ekimi sonuçlarının olumlu olabilmesi için, bireylerin hem kendi sağlıklarına hem de saçlarının sağlıklarına dikkat etmesi gerekmektedir. Ayrıca her bünye saç ekimi işlemine uygun olmamakta ve yeni saçların tutunabilmesinde sıkıntı yaşamaktadır. Bu sebeple, bireylerin saç ekimi öncesinde gerekli kontrolleri yaptırması ve uzmanlardan da yararlanması gerekmektedir. Bununla birlikte bireyler, saçlarının sağlıkların da göz önünde bulundurmalıdır. Bu durum hem bireylerin hem de saçlarının sağlığını kontrol altına almaktadır. Buna bağlı olarak pek çok birey, saçlarında karşılaştıkları sorunları giderebilmekte ve başarılı çözüm önerilerinden yararlanabilmektedir.

1 YORUM

CEVAP VER