1. İlk aşama köklerin travmasız bir şekilde elde edilmesidir. Ensenin biraz üzerinden, sağlıklı ve dökülmeme özelliği taşıyan saç köklerini ucu özel olarak dizayn edilmiş micro motor punch aleti ile alır. Bu işlem sonrasında herhangi bir iz kalmaz. Alınan her saç kökü dokusu içindeki saç teli sayısı bir, iki veya üç civarında olabilir. Bu yöntemle bir günde 5000 – 10000 saç teli nakledilebilir. Seansların sayısı ve uzunluğu saç kökü nakli sayısına ve kişinin saçsız veya seyrek olan alanının büyüklüğüne bağlıdır. Birinci aşama olan saç kökü alımı prosedürü sırasında kullanılan mikro motor punch cihazının uygunluğu çok önemlidir. Özel olarak tasarlanmış punch cihazı sayesinde saç köklerine temas etmeksizin greftlerini (saç köklerini ) toplayabilmektedir.
  2. İkinci aşama elde edilen köklerin önceden kararlaştırılan ve çizilen saçsız alanlarda yerleştirileceği kanallara özel “slitler” yardımı ile hazırlanır. Bu bölüm özel konsantrasyon ve tecrübe gerektirir. Çünkü ekilen yeni saçların çıkış yönleri , yoğunluğu ve buna bağlı olarak doğal görünümü bu bölümde oluşturulur. Her alanda olduğu gibi saç ekiminde de tecrübe ve estetik vizyon çok büyük önem taşır. Ne yazık ki ülkemizde yasal olmasına rağmen her yerde özellikle güzellik merkezi adı altında apartman katlarında , Kuaför benzeri yerlerde saç ekimi yapılmaktadır. Alınan saç greftlerinin alımından ekileceği zaman kadar canlılığını yitirmeden bekletilmesi için tüm saç ekimi merkezlerinde “bekleme” sıvıları kullanılmaktadır. Operasyon sırasında kendine özel formülü ile hazırlanmış “besleme” sıvısı kulanarak, bu süre zarfında da saç köklerinin çeşitli mineraller, vitaminler, ve elementler ile vitalitesini korumasına yardımcı olmaktadır. Bu özel formülü “besleme” sıvısı içeriği dermologlar ve eczacılar ile birlikte hazırlanmıştır ve operasyon süresi ne kadar uzun olursa olsun saç greftlerinin canlılığını korumaktadır.
  3. Üçüncü aşama saç greftlerinin yeni yerlerine yerleştirilmesidir. Bu safhada da mümkün olduğunca köklere travma uygulanmaması gerekmektedir. Deneyimli ellerde ve uygun ekipman ile bu nazik işlem başarıyla gerçekleştirilebilinir.

1 YORUM

CEVAP VER