Saç seyrekliği ya da kelleşme insanda stres, kaygı ve özgüven kaybı gibi negatif hislere neden olabilir ve bu durumdan kurtulmak için her türlü çare denenir. Sonuç alınamadığında ise tek kalıcı çözüm saç ekimi operasyonu yaptırmaktır.

Saç nakli ile ilgili doğru kararı vermek, birçok açıdan saç ekiminin başarılı bir şekilde geçmesine katkı sağlayabilir. Doğru verilmeyen bir karar öncelikle, sonucu doğal olmayan bir görünüme sahip olabilir.

Saç ekimi operasyonunun en önemli aşaması verici yani donör alanın doğal görünümünü korumak önemlidir. FUT, FUE ve DHI yöntemleri arasındaki farkı ve DHI’nin neden süreç, kalite ve sonuçlar bakımından saç ekimi endüstrisinin en fazla tercih edilen tekniğidir.

Saç ekimi tekniği çeşitleri

Saç nakli, sağlıklı kıl foliküllerini (dökülmeye karşı dirençli bir alandan) alıp onları kelleşerek tedaviye ihtiyacı olan alanına yerleştirilmesini içerir. Hem ekstraksiyon fazı hem de implantasyon aşaması eşit derecede önemlidir. FUT ve FUE teknikleri arasındaki en önemli fark, verici kıl foliküllerinin nasıl ekstrakte edildiğidir.

FUE tekniğinin farkı

FUE (Folliküler Ünite Ekstraksiyonu), bir saç kökü veya folikül grubunun çevreleyen cilt küçük bir dairesel kesim yapmak için kullanılan bir panç ile kafa derisinden alınır. İşlemden sonra kafa derisinde küçük bir delik oluşur. Operasyon, cerrahın tedavi alanını tamamen örtecek kadar folikülü yerleştirinceye kadar devam ettirilir. Delikler, verici alanda iyileşinceye kadar minik izler bırakabilir. Bu izler, FUT tekniğine kıyasla daha az görünürdür.

DHI tekniğinin farkı

DHI ekstraksiyonu, hastaların cildinde kesi yapılmasını gerektirmediği için mikro-FUE olarak adlandırılabilir ve donör bölgesinden tüyleri tek tek çıkartmak için sadece 1 mm veya daha düşük çaplı punchlar kullanılır. Bu minimal invaziv DHI ekstraksiyonu, mutlaka, sertifikalı bir cerrah tarafından yapıldığında doğal görünüm ve yüksek kalite sağlar.

CEVAP VER