Saç ekimi uygulamasında saç kökler özel aletlerle alınır ve özel aletlerle açılan kanallara yerleştirilir. Kullanılan aletlerin özelliği, açılan kanalların gerekli boyutlarda olmasını sağlamaktır. Bu durum sıklığı, estetiği ve doğallığı yükseltirken, aynı zamanda oluşan yaraların ve izlerin daha hızlı iyileşmesini sağlamaktadır.

Saç ekimi ameliyatlarında kullanılan aletlerin özellikleri, ekim yapılacak bölgeye daha fazla sayıda kanal açmaya ve böylece bu alana daha yüksek sayılarda ve daha küçük boyutlarda saç kökü ekmeye olanak sağlar. Saç köklerinin ve açılan kanalların küçük boyutlara sahip olması, saç ekiminin yoğunluğu ve estetik görüntüsünü etkileyen en önemli faktördür.

Açılan kanalların küçük olmasının diğer avantajı da saç köklerinin kanal içine tam oturması ve kafa derisinin yapısının neredeyse hiç bozulmamasıdır. Bu kanalların büyük açılması deride çukurlaşma, renk değişikliği ve saç köklerinin kayması gibi sorunlara neden olabilir.

Saç ekimi uygulamasında saç köklerinin ekileceği bu kanalların saç tellerinin orijinal yönü ile aynı şekilde açılması ve ekilen saç köklerinin orijinal saçlarla aynı açıda çıkması, saç ekiminde doğallığı ortaya çıkaran önemli faktörlerden birisidir.

2 YORUMLAR

CEVAP VER