Saç ekiminde mega seans nedir bu yazımızda bundan bahsedeceğiz. Mega seans uygulamasında şunu diyebiliriz ki saç ekimi uygulamasında tek seansta 5000 – 5500 greft ve daha fazla sayıda greft alımı için kullanım bir terimdir. Bu yöntem saç dökülmesi meydana gelen bölgenin kapatılma süresini en az süreye yani en az seansa indirgemek ve kısa sürede daha fazla sayıda saç kökü ekimi yapmaktır. Kısa sürede yüksek sayılarda greft ekimi isteyen bireylerde uygulanmaktadır.

Mega seans diğer yöntemlere göre daha geniş bir teknik ekibe gereksinim duymaktadır. Mega seans uygulamasında kullanılan tekniklerin değişmesi ile birlikte teknolojinin de desteğiyle artık önceden haya bile edemediğimiz greft sayılarına ulaşabilmek mümkün diyebiliriz.  Bir diğer yandan saç köklerinin oldukça ince hazırlanması ekim yapılacak bölgedeki açılan kanalların küçük oluşu saç köklerinin çok sık yerleştirilmesine olanak sağlar. Haliyle daha sık bir görünüm elde edilmiş olur. Mega seans uygulamasında asıl amaç tek seans da yapılabilecek olan en yüksek greft sayısına ulaşmak ve en sık görüntüyü tek oturumda elde etmektir.

Bu uygulamada lateral kesiye ve sık ekim tekniklerini kullanarak ilk seansta daha yoğun, daha doğal,  daha estetik bir görüntü ve normalden daha kısa sürede istenilen sonuçlara ulaşa bilinir. Bu sayede donör sahayı tek seansla maksimum kullanıyor ve gereksiz yere daha fazla seans yaptırmaya gerek duymuyorsunuz. Mega seans uygulaması ile 3 seansta ulaşabileceğiniz yoğunluğa 2 seansa hatta 1 seansa bile düşürebilirsiniz.

Mega seans hakkında burada diyebileceğimiz uygulanan diğer yöntemlere göre daha kısa sürede bir sonuç elde ediliyor olması. Saç ekimi işleminden sonra işinizden geri kalma süresi mega seans ile ekim yapıldığında kaybedilen süreniz daha da kısalacaktır.

1 YORUM

  1. Saç ekimi uygulamasında ki bu yöntem gerçek iyi bir yöntemmiş emeğinize sağlık bir saç dökülmesi yaşayan kişileri çok iyi bilgilendiriyorsunuz.

CEVAP VER