Saç ekim işleminde ekim yoğunluğunun belirlenmesi uygulanan yöntemin başarı ve kalitesini ortaya çıkartır. Bu açıdan çok önemlidir saç ekimi yoğunluğunun belirlenmesi. Saç dökülmesi yaşayan bireylerin bilmesi gereken normal saç yoğunluğunun ne olduğu ve saç ekimi uygulaması ile estetik yönden tatmin edici sonuçları görebilmek için hangi yoğunlukta saç ekimi uygulamasını gerçekleştirmek gerektiğidir.

Bir kişide ortalama 100.000 adet saç teli ve cm2 başına 100 saç teli düşer. Peki saç ekimi uygulamasında estetik açıdan ne yoğunlukta saç ekimi uygulaması yeterli derecede olur.

Saçların bir alanda %50’si kaybedildiği zaman bile aynı estetik görüntünün korunabildiği kaydedilmiştir. Bu nedenle cm2 ye 50 saç kökü genellikle yeterli yoğunlukta olmaktadır. Yani 50 saç kökü tatmin edici bir sonuç verecektir.

Fakat saç teli ince olanlar kişilerde, saç rengi açık tonlarda olanlarda ve alın kısmına saç ekimi yapılacaksa saç kökü yoğunluğu daha sık olmalıdır bu da daha tatmin edici bir estetik görüntü verecektir.

Saç ekimi yoğunluğunun iyi yapılması ve planlanması operasyon sonucunu çok büyük derecede etkilemektedir. Yoğunluğun iyi planlanmış olması ekim sonra bireylerin en iyi sonucu alması anlamına gelir ve estetik açıdan son derece iyi görüntü çıkar.

2 YORUMLAR

  1. Saç ekimi yaptırmak çok zahmetli bir uygulamamı arkadaşlar bununla ilgili olarak bana bilgi verebilecek kimse var mı mail ya da telefonla.

  2. Sac ekimi sırasında ve özellikle sonrasında çok zahmetli ve acılı bir süreç geçirdim, bu yüzden sac ekim kliniklerinde size söylenenlere kesinlikle inanmayın ve sosyal hayatınıza da çok kısa sürede donebileceginizi düşünmeyin.Sosyal ortaminizda sac ekimi yaptirdiginizin farkedilmemesi için geçmesi gereken minumum süre 4 aydır.Tabi herşey yolunda gider,operasyon sonrası enfeksiyon ve iltihap kalmaz,güneşe kontrollü olarak çıkarsanız, eğer bunlara dikkat etmezseniz bu süre 1 yılı bulabilmektedir…

CEVAP VER