Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Cumartesi, Ağustos 24, 2019

sac-ekimiiiSAÇ EKİMİ İLE İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR

  • Saç ekimi çok kolay gibi anlatılabilir, ama kolay olmayan cerrahi bir operasyondur.
  • Saç ekiminin doğal ve anlaşılamayacak kalitede olmasındaki en büyük etken saç ekimini gerçekleştiren uzmanın tecrübesi ve kullandığı yöntemdir.
  • Saç ekimi tekniklerinin ancak doğru uygulandığı zaman birbirlerine göre üstünlükleri vardır. Yani fue yöntemi daha iyi fut yöntemi daha kötü bir yöntem değildir.
  • Saç ekimi aradan çıkarılacak kadar basit bir süreç yada bir operasyon değildir. Hatalı, doğal olamayan bir saç ekimi ileriki yaşamınızda size büyük sorunlar yaşatabilir. Çünkü hemen hemen telafisi yoktur.
  • Saç ekimine karar verirken lütfen ama çok iyi araştırın, aceleyle, özellikle fiyat odaklı karar vermeyin.
  • Unutmayın vereceğiniz karar, alacağınız riski belirler.

Kadınlar veya erkekler bedenlerinin en önemli aksesuarlarından olan saçlarıyla ilgili az ya da çok sıkıntı yaşamaktadırlar. Bu sorun kimi için az bir önem arz etmezken kimi için çözümlenemez sorun yumağı haline gelmektedir. Saçsızlık ciddi bir sağlık sorunundan ziyade estetik bir kaygıdır. Tecrübeli ve yeterli donanıma sahip bir uzman bir ekip tarafından yapıldığında saç ekimi tatmin edici sonuçlar verebilir.

Özellikle günümüzde saçsızlık problemi (kellik) yaşının çok aşağılara indiği ve fiziksel, ruhsal çöküntülere neden olduğu sıklıkla gözlemlenmektedir. Saç dökülmesinin ilk başlangıcında tavsiye veya çevreden duyduklarınıza göre ilaç, losyon veya şampuan gibi ürünler kullanarak zaman kaybetmek yerine, uzman bir doktora giderek dökülmenin bilimsel sonucuna göre tedavi olmak daha ileri seviye saç sorunlarını önleyebilir.

Yeryüzünde insanlık tarihi boyunca saçsızlığın tedavisi için pek çok araştırma ve incelemeler yapılmış fakat yok olan kıl kökünü yeniden üretmek mümkün olmamıştır. Günümüzde teknoloji ve bilimin paylaşılarak ilerlemesi sayesinde saç, sakal, bıyık ve kaş eksikliği sorunlarına kalıcı çözüm olarak kıl kökü transplantasyonu gerçekleştirilmektedir.

Saç ekimi olarak tabir ettiğimiz işlem aslında bir doku naklidir. Kişinin kendi dokusunun kendine nakledilmesidir.Uygun kök alınıp, uygun zemine ve doğru işlem yapılarak transfer edildiği takdirde doğal saç, sakal, bıyık ya da kaşa kavuşmak artık hayal olmaktan çıkmıştır. Bu sitede saçın yapısı, saç sorunları ,saç bakımı ve saç ekimi ile ilgili bilimsel tüm bilgileri anlaşılır bir dille size sunulmaktadır.

İnsanlar yaşam döngüsüne ayak uydurarak zamanla yaşlanır ve fiziksel özelliklerinde farklılaşmalar meydana gelir. Özellikle görselliğin önemsendiği genç yaşlarda saç dökülmesi sıkıntılara sebep olmaktadır . 21.yüzyılda erkek ve kadınlarda görülen estetik kaygıların başında saç dökülmesi sorunu gelmektedir.Saç problemleri genetik olmakla beraber, hormonlar, stres, dengesiz beslenme, düzensiz yaşam tarzı da saç sorununda etkilidir.İşte bu dönemde tıbbın getirdiği en güzel yenilik saç ekimidir.

Saç ekimini düşünen kişinin ilk adımda karşılaştığı aşama saç ekimine psikolojik olarak kendini hazır hissetmesidir.Saç ekimine karar verirken kendi düşüncemiz önemlidir. Saçsızlık estetik görünüm ile ilgili bir sorun olduğu için saç ekimi yaptıracak kişi saçsızlık durumundan rahatsız olup olmadığı konusunda karar vermelidir Psikolojik olarak mevcut durumundan sıkıntı yaşamayan kişiler saç ekimi yaptırmayabilirler. Amaç kişinin aynaya baktığında görüntüden ne kadar hoşnut olup olmadığıdır.

Günümüzde saç ekimi teknolojik olarak geçmiş yıllara göre büyük oranda gelişme göstermiştir. İlk yıllarda ortaya çıkan hoş olmayan doğal olmayan görüntülerin yerini daha doğal saç çizgileri ve profesyonel sonuçlar almıştır. artık tüm dünyada birçok insan saç ekimi yaptırmakta ve olumlu sonuçlar alınmaktadır. tabiki her zaman için işinde uzman tecrübeli ekipler tercih edildiğinde bu başarı gelmektedir.

6 YORUMLAR

  1. merhabalar. benim bir sorum olacaktı. saç ekimi yaptırmak istiyorum. yakın bir zamanda değil ama şimdiden araştırıyorum. benim saçlarım sarıya yakın bir renk. köklerin alınmasında falan sıkıntı olur mu bu? yada boya falan mı yaparlar acaba?

  2. Ben şunu sölemek isterimki ekim yaptırcanız yer kılinik deil hastane olsun ki orda yatın çünki kılinik sizi eve gönderiyo ilk 3 gün sıkıntı olur evde kafa kan içinde kalıyo çalışıyosan 15 günlük izne ihtiyacınvar anca tam geçiyo öle dedikleri gibi ufak operasyon deil ineler gözden yaş getiriyo azın yüzün şişiyo ama saç için deer ömür boyu çekmekdense 1 hafta çekerim biter ben Çevre Hastanesinde ektirdim evden sizi alıyolar araçla hastanede 3 gün konaklama 3 öğün yemek ilaç şampuan krem onlara ait fiyat uygun güzeell amma başda size denilen 3000 3500 grefti ekmiyolar bana 2700 ektiler orda biriyle tanışdım onada aynı yalanı sölemişler seni ameliyat ettikden sonra diolar 2700 çıktı die tepe bölgen tam kapanmaya bilir 2 operasyon gerekebilir die ama iş işden geçmiş oluyo tepe bölgesi kel kaldı bide saçınızı ekerken aralarında dedikodu yapıyolar saçınıza hakim olmuyolar benim saçımı mikro motorla açan bayan ucların dandik oldunu söyleyip duruyodu sonra uç geldi bileyledi falan biri kapıyı açıyo diyo daha bitiremedinizmi biraz çabuk olun çünki çok müşteri var ellerinde walla bunlar benim çok zoruma gitti bana tercübe oldu sizede olur inşall

  3. ben sarışınım 2 nisan 2014 yılında samsun F… estetik merkezinode 3615 greft saç ekimi yaptırdım ve suan saçlarım uzadı orjinali ile hemen hemen aynı disardan bakan ekim yapıldığını anlamıyor ble

CEVAP VER