Saç ekiminde başarı oranı uzman ve tecrübeli ekip tarafından yapıldığında %80-90 civarındadır. Saç ekiminde tekniğin ve kullanılan ekipman kalitesinin artması sonucu ilk günkü kadar sık olmasa da aynı doğallıkta ve görünümde saç ekimi gerçekleştirilebilmektedir.

Saç ekiminde başarı ve beklentiler uygulanan yönteme göre değişiklik göstrebilir. Fut yönteminde cerrahi olarak alınan dokunun köklere ayrıştırılması esnasında köklerin yaklaşık % 15-20 si kaybedilir. Bu da elde edilen sınırlı sayıdaki saç kökünün önemli bir miktarıdır. Fue yönteminde ise bu oran % 5-10 civarındadır. Saç kökleri tek tek alındığı için kök kaybı minimum düzeydedir.

Hangi yöntem uygulanırsa uygulansın iyi saç ekimi, saç ekiminin başarısı  uygulamayı yapan ekibe bağlıdır. Ancak yoğunluk ve sıklık miktarı hastanın donör alanı ile doğru orantılıdır. Saç köklerinin elde edilmesinin yanında saç köklerinin yerleştirileceği kanalların doğru açıda ve mevcut saçların çıkış yönüne doğru açılması gereklidir.

Doğal bir görünüm için bu nokta çok önemlidir. Saç köklerinin yerleştirilmesi esnasında köklere zarar verilmemelidir.

Saç ekiminden sonraki 10 gün boyunca saç yıkamalarının düzenli bir şekilde yapılması ve doktorun tavsiye ettiği şekilde bu sürecin geçirilmesi de ekilen sayıda saç telinin çıkması ve saç cildinde kalıcı izler kalmaması açısından önemli bir unsurdur.

CEVAP VER