Saç ekimi uygulamasında en önemli etken ve sık sorulan sorulardan biriside saç sıklığının ayarlanmasıdır. Ekim işleminde saç sıklığı ayarlanırken saç kaybı oluşan tüm bölgeler dikkatli bir şekilde incelenir. Normal şartlarda cm kareye 70-90 kök saç ekimi yapmak yeterli gibi gözükse de bazı durumlar da bu rakamların altına ya da üstüne çıkılabiliyor.

Bu yönde düşünülürse saç ekimi yaptıracak olan bireyin beklentilerinin en iyi şekilde analiz edilmesi gerekmektedir. Şayet açıklıklar çok geniş alanlara sahip ise ve verici sahada yeterli saç kökü mevcut değilse ilk aşamada kafanın ön bölgesine ekim yapılır ve diğer saç köklerini de tepe kısımlarına dağıtılmaktadır. Bu şekilde yapılan ekim işleminde bireyin ön profilden görüntüsü daha sık saça sahip olarak gözlemlenir. Buna nazaran bazı durumlarda ise kafanın ön kısımlarında saç dökülmesi mevcut değilse saç kökleri dökülme meydana gelen boş alanlara eşit sayıda dağıtılmaktadır.

Diğer yazılarımızda da dediğimiz gibi önce saç çizgisi ve doğal görünümde saç sıklığı saç ekiminin en zor faktörlerinden bir tanesidir. Bu işlem uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilmelidir. İşine önem veren ve kendini sürekli geliştiren doktorlar ise hastalarının beklentilerine karşılık verebilmek adına neredeyse bütün mesailerini harcamalıdırlar.

3 YORUMLAR

  1. Saç ekimi yaptırmak için ne yapmalıyım ne kadar bütçeye ihtiyacım olur ve ne kadar süre içerisinde saçlarım kendisini toparlar.

  2. Hi my name is Mina ,i would like to come to your hospital to do hair transplant ,Im coming any way to Turkey next month and i need someone to contact me through my mobile number to investigate from many issues :- 0097336358942

CEVAP VER