Saç ekiminde FUE yönteminin kullanılmaya başlamasıyla vücut kıllarınında saç ekiminde kullanılması dönemi başlamış oldu. Aynı şekilde fue tekniği ile enseden alınan saç kökleri de vücutta ihtiyaç olan bölgelere ekilebilmektedir. Sakal ekimi, bıyık ekimi, kaş ekimi, kirpik ekimi gibi. Kol ve bacaklardaki  dökülmelerde diğer kol veya bacaktan alınan kıllar ekilerek anlaşılamayacak derecede doğal ekim gerçekleştirilebilir.
Saç ekiminde vücut kılları kullanılmak isteniyorsa birkaç noktaya dikkat etmek gereklidir;

 • Öncelikle vücuttan alınan kılların erkeklerin ense bölgesinde bulunan saç kökleri gibi dökülmeme özelliği yoktur.
 • Vücut kılları kafadaki açık alanlara nakledilecekse bu saçların daha sonra dökülebileceğinin bilinmesi gerekir.
 • Sırt ve göğüs bölgesinden alınan kıllar belli bir cm den fazla uzamazlar.
 • Vücut kılları ense bölgesindeki saçlar gibi kalın ve dolgun görüntü vermeyebilirler.
 • Vücut kıllarının alınması saç  köklerinin alınmasına oranla biraz daha zaman alır ve bazı merkezlerde fiyatlandırma da saç köklerine göre farklı fiyat uygulanabilir.

Bu dezevantajlarının yanısıra, eğer vücuttan alınan kıllar tepe bölgesinin saçlandırılması veya sıkılaştırılması için kullanılacaksa olumlu sonuç verebilir.

8 YORUMLAR

 1. merhabalar. ben de saç ekimi düşünüyorum ama açıklığım çok ve ensemde de çok saçom yok. göğsümden, kollarımdan aldırmayı düşünüyodum. ama yazanlara bakılırsa çok da olumlu sonuçlar vermiyor. çünkü tepem çok açık.peki başkasından saç alınıp ekim olabili rmi. mesela kardeşimden. merak ediyorum. yanıtlarsanız sevinirim.

 2. reşat kardeşim benim bildiim kadarı ile başkasından alınamıyor. bu da organ nakli gibi bişey. tutması zor yani. ama vücuttan alınan kıllarla güzel yapılmış ekimler var. ayarın iyi yapılması gerekiyo tabi.

  • Saç ekimi için önerilen vücut kıllarıboyun ve göğüs bölgesinden olmaktadır. Diğer bölgelerden alınan kılların kalınlık, kalite ve fazla uzamaması nedeniyle tavsiye edilmemektedir. Zaten saç ekimi için bacak kıllarına dahi ihtiyacınız varsa, açıklığınız çok fazla demektir ki yaptıracağınız saç ekimi sizi tatmin etmeyecektir.

 3. admin,
  saçlarım seyrek okadar. kellik yok ama seyrekler işte. ben o seyrekliğin kapatılması için bacak tüylerinden ekim yapılsın istiyorum. bir nevi kamufle amaçlı. aynı renk çıkarmı merak ediyorum uzamasada olur. ensede ki saçlarımı vermek istemiyorum. düzgüm ekildiği müddetçe o açıklığın kapatılabileceğini okudum biyerde. lütfen beni aydınlatırmısınız bu konuda. ciddi ciddi böyle birşey varsa yaptırmayı düşünüyorumda

 4. admin,
  saçlarım seyrek okadar. kellik yok ama seyrekler işte. ben o seyrekliğin kapatılması için bacak tüylerinden ekim yapılsın istiyorum. bir nevi kamufle amaçlı. aynı renk çıkarmı merak ediyorum uzamasada olur. ensede ki saçlarımı vermek istemiyorum. düzgüm ekildiği müddetçe o açıklığın kapatılabileceğini okudum biyerde. lütfen beni aydınlatırmısınız bu konuda. ciddi ciddi böyle birşey varsa yaptırmayı düşünüyorumda..

  • Dökülmeme özelliği olmaması ve kıl kalitesinin saç teli kadar iyi olmaması nedeniyle pek önermiyoruz ama bu yapılmayacağı anlamına gelmiyor. eğer donör alanınız müsaitse ense bölgesini tercih etmenizde yarar var.

 5. 2 seans sac ekimi yaptirdim sonuc kötü.benim sorum ise yukaridaki aciklamada vucudun yerlerinden alonan killar dokulebilirmis.Fakat ben kol killarinin dokuldugune sahit olmadim.kol kili tercih edilemez mi?cevaplarsaniz sevinirim..

CEVAP VER