Saç ekimi ameliyatlarında dünya da ve ülkemizde kabul gören yaş sınırlaması 22 yaş. Doktorlar, saç kaybı problemi yaşayan, saçlarında incelme ve seyrelme oluşan daha genç bireylere, saç ekimi tedavisi öneriyor. Saç ekimi yöntemleri ile zayıflamış saç kökleri canlandırılıyor, saç tellerine canlılık, kalınlaşma, sağlık ve yoğunlaşma sağlanabiliyor. Yani bu tedavi yöntemleri ile saçlarınız sağlığını yitirmeden önceki haline gelebiliyor.

Saç ekimi operasyonları, ciddi bir sağlık problemi olmayan ve genelde erkek tipi saç dökülmesi olan kişilere uygulanmaktadır. Erkek tipi saç dökülmesi, genetik olarak saç dökülmesine yatkın bireylerde testosteron etkisiyle gerçekleşmektedir. Testosteron, saç köküyle birlikte üzerinde gelişen kökü besleyen hücrelerin ölmesine sebep olur. Bu durumdaki bireyler için saç ekimi tedavi yöntemleri kalıcı çözümler sunmaktadır.

  • Saç ekimi uygun olmak için yaşınızın 22 ve üzerinde olması gerekmektedir.
  • Kalp, hiper tansiyon ve şeker hastalığınız bulunmamaktadır.
  • Kafanız da dökülme sonucu açılan bölgeyi kapatacak yoğunlukta saç kökü bulunmaktadır.

Kalp, şeker hastalığı veya tansiyon hastalığı yaşayan bireyler de saç ekimi yapılamaz değildir ancak bu durumu doktorunuza kesinlikle bildirmelisiniz ki yapılan analizlerde bu da göz önünde bulundurulmalıdır ve uygun olup olmadığınıza karar verilmelidir. Bu tür rahatsızlığı bulunan kişilerin hepsi saç ekimi operasyonunu yaptıramaz bazı durumlarda saç ekimine uygun adar seçilmeye bilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. 17 yaşındayım saç ekimi yaptırsam bir problem olur mu acaba doktorum yaşımın sorun olmayacağını söyledi ancak biraz araştırdım genç yaşlarda saç ekimi yaptırmak çok mantıklı olmadığını anladım sizde saç ektirmelimiyim.

  2. Cüneyt bey yapmış olduğunuz araştırmada edinmiş olduğunuz bilgi doğrudur yaşınız ilerlediğinde ekim yapılan bölgede ekim esnasındaki mevcut saçlarını döküldüğünde ortaya hoş bir görüntü çıkmayacaktır.

CEVAP VER