Kelliği hayatınızdan tamamen çıkartmak için saç ektirmek ihtiyacınız olan tek çözümdür. Kelliğe karşı kesim çözüm olduğu öne sürülen bazı yöntemler malesef geçici çözümler sunar ve ürünlerin kullanımına ara verildiğinde kellik sorunu yeniden ortaya çıkar.

Saç ekimi, operasyon sonrasında sabır gerektiren bir süreçtir. İşlem sonrasında iyileşme sürecinde hastaların dikkatli olması ve doktor tavsiyelerine uymaları zorunludur. Saç ekiminde iyileşme süreci operasyondan sonra başlamaktadır. Operasyon sonrasında dikişler ortalama 2 hafta gibi bir süre sonrasında alınır. Ekilen saçlar hastanın iyileşme sürecine göre 1-2 ay içerisinde dökülür. Ancak dökülen saçların yerine 2-3 ay sonrasında yeniden saçlar çıkmaya başlar. Saç ekimi sonrasında saçların yeniden ve tamamen çıkması ortalama 9-12 ay kadardır. Bu süreç tamamlanınca yeniden gür ve doğal saçlarınıza yeniden sahip olmuş olacak ve kelliği hayatınızdan çıkartacaksınız.

Saç ekiminde iyileşme sürecini hızlandırmak ve sağlıklı saçlara yeniden sahip olmak için beslenme ve sağlıklı yaşam gibi konulara da özen gösterilmesi oldukça önemlidir. Saçlar için yararlı besinler tüketmek, kötü alışkanlıklardan uzaklaşmak saç ekimi iyileşme sürecinin hızlandıran etmenlerdir. Sürece katkı sağlamak adına doktorunuzun tavsiyeleri ışığında bir yol izlemeli, iyileşme sürecini sorunsuz bir şekilde atlatmak için saç ekimi sonrasında hassas bir dönemden geçildiği unutulmamalıdır.

CEVAP VER