Saç ekimi yöntemleri arasında yer alan Saç Mezoterapisi yöntemi, saç dökülmesini durdurmak ya da kontrol altına almak için dökülme meydana gelen bölgedeki saç köklerini canlandırarak saç tellerine hacim kazandırmak için kullanılan tedavi yöntemidir.  Saç dökülmesini kontrol altına almak için uygulanan en etkili yöntemlerden biri olan saç mezoterapisi bir bakıma orta deri tedavi olarak da adlandırılabilir. Saç dökülmesinde uygulanan mezoterapi yöntemi ile genel mezoterapinin uygulanışında pek fark yoktur. Saç mezoterapisine özel iğneler ile kafa derisinin hemen altına vitamin ve proteinler enjekte edilmektedir. Bu iğneler saç mezoterapisine özel çok ince uçlu iğnelerdir. Saç mezoterapisi yöntemi ile saç köklerine vitamin ve besinler enjekte edilir bu sayede saçlarda oluşan cansızlıkları, saç kırılmalarını ve saç dökülmesini engellemektedir.

Saç mezoterapisi tedavisinde kullanılan özel karışımın içine amino grup asiti, magnezyum, B vitamini, çinko ve demir gibi saç köklerinin ihtiyacı olan maddelerle hazırlanmaktadır. Saç mezoterapisi sadece saç dökülmesine değil saç beyazlamasına da çözüm olarak görülmektedir. Bu yöntemi özel olan karışım kafa derisinin 2 – 4 mm altına enjekte edilmektedir. Bu işlemin uygulanışı iğnenin çok ince olması ile birlikte acı hissi olmadan ağrısız bir şekilde uygulanan yöntemdir. Bu tedavinin uygulanması, saç dökülmesi oluşan bölgede iğneler batırılmış olarak 40 – 50 dakika bekletilir. Bu sayede iğne içerisinde bulunan karışım bu bölgede saç köklerine iyice yerleşmiş olur. Bu tedavi yöntemi ilk seansta etkisini göstermektedir ancak tam olarak etkisini görebilmek için 8 – 10 seans düzenli olarak uygulanmalıdır. Saç mezoterapisi işlemi 15 gün ya da 1 ay ara ile yapılabilir. Tedavinin seansları bittikten sonra tamamen yararını görebilmek için en az 2 – 3 ay beklenmelidir.

Saç mezoterapisi işleminden sonra saçların en az 36 saat sonra yıkanması gerekmektedir. Yani bu süre içerisinde saçlar kesinlikle yıkanmamalı ve su ile temas etmemelidir.

4 YORUMLAR

  1. Ben saç ekimi merkezine giderek muayene oldum doktorum saç mezoterapisi ya da saç PRP’si uygulayarak bu sorundan kurtulabileceğimi söyle hangi yöntem daha verimli bir sonuç ortaya koyar acaba.

CEVAP VER