Saç ekimi merkezlerine veya saç ekimi yapan hastanelere gidildiği zaman ilk muayene de kısa bir işlemden sonra saç yoğunluğu hesaplanarak belirlenir. Bu da çok küçük bir yöntemdir. Bu yöntem uygulamaya başlamadan önce kesinlikle yapılmalı ve saç ekimi operasyonunun gidişatını belirlemede çok büyük etkileri olmaktadır. Saç yoğunluğu saç kökü muayenesi yapılmadan kesinlikle saç ekimine başlamak mümkün değildir.

Bu hususlarda saç ekim yönteminin belirlenmesin de çok büyük rol oynamaktadırlar. Saç muayenesinden sonra saç ekim tekniği yoğunluğuna göre belirlenmektedir. Saç ekimini yapacak olan doktor saçın yoğunluğu, saçın dökülme nedeni, saç ekimi sonrasın da saçın ne kadar doğal olacağı şeklinde çok ayrıntılı ve detaylı bilgi vermeli hastayı her konuda aydınlatmalıdır. Bunun gibi detaylı anlatımlar ve uzmanın doğru ve geniş bilgi vermesi saç ekimi yaptıracak hastanın psikolojik açıdan kendini çok daha rahat hissetmesine sebep olmaktadır. Saç ekimi yaptıracak hasta saçlarının ilk çıkma aşamasında oluşacak görüntüye kendini hazır hissetmeli, doktor bu konuda da detaylı bilgi sahibi olmalıdır. Saç ekimine karar veren hastalar saç ekimi sonrasın da yeni görüntülerine alışılmayabilir bu dönemi psikolojik yardım alarak da atlatmaları mümkün olabilir.

Saç ekimi yaptıracak olan hasta mutlaka net bir karar vermiş ve saç ekimi sonrasında çıkacak saçlarına önceden kendini hazırlamış alıştırmalıdır. Bu durumu kabullenemeyip eski haline dönmek isteyenler de illaki oluyor, bu tür sorunlarda görülmektedir. Saç ekimi işleminde saçın yoğunluğu çok önemli bir faktördür. Mutlaka kafanın arka ense kısmına yakın kısımda olan saçların yoğunluğu çok büyük önem taşımaktadır. Saç ekimi işleminde doktorun çok iyi ve deneyimli olması gereklidir. Kişileri hem saç ekiminde hem psikolojik açıdan hissettikleriniz de detaylı biçimde anlatılarak kişiye iyi hissettirilmelidir. Bu aşama da saç ekiminde en doğru kararı kişinin kendisi verir, iyi bir doktor hastalara en doğru yolu gösterir ve hastaya saç ekimini en iyi biçimde yaparak yardımcı olmalıdır. Saç ekimin de doktorun size karşı göstereceği hassasiyet çok büyük önem taşır. Saç ekiminde olmazsa olmazlardan olan tek nokta uzmanın çok profesyonel olmasıdır.

2 YORUMLAR

  1. hocam hayırlı günler diliyorum. ben 30 yaşındayım. tepe bölgem baya açıldı ama ensemde saçımvar çok şükür ve sağlıklı. benim merak ettiğim husus acaba daha dökülür mü saçlarım. hepsinin dökülmesini beklesem mi ekim için. sonuçta ekim olanlar dökülmese de diğerleri dökülcek. gene ekim gerekcek diye korkuyourm. bana bi cevap verirseniz çok sevinirim.

    • merhaba mevlüt bey,
      öncelikle saç dökülmesi hangi yaşta ve bölgede olursa olsun zaman kaybetmeden tedavi yaptırın. Allah tarafından ücretsiz ve doğal olarak verilen saçlarımızın bir tanesi bile daha sonradan büyük paralar karşılığı tekrar alınmaya çalışılmakta. Yaşınız bakıldığında genetik dökülmenin son yıllarını yaşamakta olduğunuz görülüyor, mevcut dökülmeniz için tedavi yaptırabilir açık alanlar içinde saç ekimi yaptırabilirsiniz. Bir uzmana muayene olarak doğru kararı vereceğinizi umuyorum…

CEVAP VER