Saçsızlıktan kurtulmanın en iyi yolu saç ekimi uygulamasıdır. Son yıllarda gelişen teknolojinin nimetlerinden en iyi şekilde yararlanan saç ekimi uygulaması son derece başaralı operasyonlara imza atmaktadır. Tabi saç ekimi uygulamasının en iyi sonuç vermesine en büyük sebep ekim yapılan ortam ve saç ekimini gerçekleştiren doktordur.

Saçsızlıktan kurtulmak için bir sürü yöntem vardır bitkisel ilaçlar, şampuanlar, kremler ve hatta kocakarı ilaçları diyebileceğimiz yöntemler de çoğu kişi tarafından denenmektedir. Ancak bunların pek olumlu sonuç verdiği görülmemiştir. Bu yöntemleri kullanan birçok kişi saçlarım çıkacak diye beklerken ya da saç dökülmesi duracak diye beklerken daha kötü sonuçlar almıştır.

Saç ekimi uygulaması ise kendini ispatlamış ve farklı yöntemleri ile başarılı sonuçlar vermekte ve en doğal görüntüleri elde edilmektedir. Saç ekimi operasyonlarında bilinen iki yöntem vardır bunlar FUT ve FUE yöntemidir. FUE yöntemi FUT yöntemine göre daha çok tercih edilmektedir. Bunun nedeni ise FUE yönteminde saç köklerinin alındığı alandan doku parçası alınmaması, kesinlikle dikiş işlemi olmaması ve ağrısız bir operasyon olmasıdır.

FUE yönteminde saç kökleri lokal anestezi altında tek tek alınır ve yine aynı şekilde dökülme meydana gelen alana tek tek ekilmektedir. Köklerin alındığı bölgede dikiş işlemi olmadığı için kesinlikle dikiş izi kalmamaktadır ve haliyle gerginlikle meydana gelmez. Saçlar kısa kesilse bile saç ekimi yapıldığı anlaşılmaz.

5 YORUMLAR

  1. Saçlarım dökülmeye başladı ve bu durum gerçekten can sıkıcı bir durum. İşim gereği sürekli kep takmak zorundayım ve saçlarımın dökülmesine de sebep bu diye düşünüyorum ancak kep takmak zorundayım ve bu durumdan kurtulmak istiyorum. Saç ekimi yöntemleri arasında hangisini kullanmlıyım bilgisi olan varmı acaba.

  2. Saç ektirmiş birisi olarak söyleye bilirimki saçsızlıktan kurtulmanın en iyi yolu saç ekimi arkadaşlar gerçeketen son yıllarda ilerleyen teknoloji ile birlikte saç ekimi uygulamasıda geniş çapta ilerledi.

  3. Saçsızlıktan kurtulmanın en iyi ve en mantıklı yolu saç ekimi uygulaması arkadaşlar, saç dökülmesine ya da kelliğe kocakarı ilaçları fayda etmiyor tıbbi yollardan gitmek daha mantıklıdır ve daha sevindirici sonuçlar alırsınız.

  4. Merhaba arkadaşlar kellikten kurtulmam en iyi yolu günümüz teknolojisine uyarak saç ekimi yaptırmak diye düşünüyorum neden derseniz ben saç ekimi yaptırdım ve memnunum şimdi saçlarım daha iyi.

  5. arkadaşlar saç ekimi yapılır tamam ama sık oluyor mu seyreklik falan istemiyorum her taraf sık oluyor mu önemli olan bu. Bu konuda birşeyler paylaşın lütfen

CEVAP VER