Expressive happy surprised man, isolated on white

Bu soru ile en çok karşılaşılan yaş saç dökülmesinin yoğun olarak devam ettiği 20 li yaşlardır. 30 lu yaşlara gelindiğinde dökülme azalır ve 35-40 yaşlarında minimum seviyeye iner.  Ancak bu sonuca gelinceye kadar saç dökülmesinin devam ettiği süreçte dökülmeyi önleyici tedaviler yaptırılmalıdır.  Saçı dökülme sürecinde olan bazı kişiler saç ekimi yaptırmak için saçın tamamen dökülmesini bekler, aslında çok önemli olan bu süreçte dermatoloji uzmanının kontrolünde yapılacak saç tedavisi saç dökülmesini minimum düzeye indirecektir.  Daha sonrasında yapılacak saç ekimi ile de saç açıklığının büyük oranda kapanması sağlanabilir.

Günümüzde Fue yöntemi ile yapılan saç ekimlerinde tek seanslarda 3000 greftlere kadar çıkılabilmektedir. Ancak bu sayı bile ön saç çizgisinden tepe noktasına kadar olan açıklıklarda tamamen kapanma sağlayamaz. Saç dökülmesi ile başlayan ve saç ekimine giden süreci çok iyi yönetmek gereklidir. Öncelik size hiçbir maliyeti olmayan mevcut saçlarınızı maksimum oranda korumak daha sonra yaptıracağınız saç ekiminin hem başarı oranını artıracak hemde maliyetleri büyük ölçüde düşürecektir.  Tepe noktasına kadar açıklığı bulunan ve en az iki seansla 4500-5000 saç köküne ihtiyacı olan kişiler önceki süreçte yaptıracakları saç tedavisi ile bu bölgedeki saçlarının bir kısmını koruyarak tek seanslık saç ekimi ve düşük maliyetle bu süreci tamamlayabilirler.

Erkeklerdeki saç dökülmesinin yaklaşık %90′ının androgenetik alopesi (genetik saç dökülmesi) olduğu kabul edildiğinde, saç dökülmesinin aktif olarak 35 li yaşlara kadar devam ettiği görülür. Uygulanacak saç tedavilerinde paket uygulama (8-10 seans saç mezoterapisi gibi) alındıktan sonra kesilmemeli doktorunuzun uygun gördüğü aralıklarda birkaç ay aralıklarla tek seans dahi olsa tekrar ettirilmelidir. Nasıl ay da bir defa saç kesimi için kuaföre gidiliyorsa doktorunuzun belirleyeceyi birkaç ay aralılarla da tek seanslık destek tedavileri yapılmalıdır.  Hormonal etkilenme devam ettiği sürece siz de tedavi ile saç köklerinizin dirençli tumak  zorundasınız. Aksi halde süreli tedavilerin sonucunda dökülmeler tekrar başlayacaktır.

Saç dökülmesinde çok hassas  bir süreçtir ve genelde zamanında müdahale edilmediği için saç ekimi ile sonuçlanmaktadır.

2 YORUMLAR

  1. benim yaşım 29 ve dökülmem çok fazla. bir kaç kere mezoterapi yaptırdım. ancak çok etki ettiğini düşünmüyorum. devamlı tedavi yaptırmaktansa ekim yapmayı düşünüyorum. çünkü düünecek olurdanız neredeyse aynı fiyata denk geliyo galiba. prp diye bir tedavi de varmış onuda araştırdım. ama kafam daha da karıştı bu sefer. bazen çok araştırmak da iyi değil galiba.

CEVAP VER