Saç seyrekliği sorunu yaşayan erkek ya da kadın herkesin saç ektirmekten en çok çekindikleri konu saçın tıraşlanması zorunluluğu…

Saç ekim işlemi yaptırmak isteyen birçok kişi saçın tıraşlanması gerektiğini öğrendiğinde operasyondan vazgeçer. Saç ekimi operasyonlarında kişilerin tıraşlı bir kafa ile göz önüne çıkmak istememeleri oldukça olağan bir istektir. “Saç  ekimi  teknolojisindeki yeni gelişmeler sayesinde artık saçın tıraşlanmasına gerek kalmadan saç  ekimi  yapılabiliyor. Direkt saç ekim tekniği denilen bu teknik ile sağlıklı saç kökleri donör bölgeden kalem şeklindeki bir alet ile alınarak seyrelmenin olduğu bölgelere direkt ekilebiliyor. Kalem ile saç  ekimi  tekniği denilen bu yöntem ile saç dökülmesi yaşayan hastalarımızın en büyük kaygıları ortadan kalkmış oldu.”

Traşsız Saç Ekimi yaptırmak isteyen kişilerin ameliyattan önce saçlarını biraz uzatmaları istenir. Bu prosedürde izlenilen yol donör bölgenin işlem yapılmaya gerek olmayan saçların arasına saklanması sağlanır. İlk aşamada saç foliküllerinin alınacağı bölge belirlenir. İkinci aşamada cerrah, ekibin yardımıyla mümkün olan en az etkiyle belirlenen güçlü ve sağlıklı folikülleri alır.  Sonraki aşamada da alınan saç folikülleri ekilmeye hazır hale getirilir. Son aşamada ise saç ekim işlemi doğal görüntü oluşturulacak şekilde tamamlanır.

Traşsız FUE tekniği ile 2 seansta ortalama 4.000 civarında saç kökü ekilebilir. Her bir saç kökünden de 1 ila 3 arasında saç kökü çıkabilir. FUE tekniğinde kullanılan aletler ve teknikler sayesinde ekilen saç köklerinin tutma oranı artırılabilir. Altın iğneli kalemler, mikromotor tekniği gibi cihazları gibi plastik cerrahideki gelişmeler sayesinde saç ekimi işleminin başarısı her geçen gün daha da artmaktadır.

CEVAP VER