Günümüzde saç nakli uygulamalarında gelinen nokta, insanları yıllardır süregelen bazı estetik sıkıntılarından kurtarmıştır. Kişinin herhangi bir sebeple maruz kaldığı yaralanmalar ve yanık izleri sonucunda özellikle saçlı bölgelerdeki izler kalıcıydı.

Saç ekim teknolojisinin gelişmesi sonucunda yanık ve yara izi ekimi yapılabilmekte ve kişiyi tatmin eden bir görüntü kazandırılmaktadır.

Ancak yanık veya yara vakasında ekim yapılır demek yanlıştır. Doktor muayenesi ve yapılacak testler sonucunda uygulamaya karar verilmektedir. Çünkü uygulama yapacak alanda kıl kökünün hayatiyetini devam ettirebileceği sağlıklı bir dokunun olması gereklidir.

2 YORUMLAR

  1. merhabalar. ben 33 yaşındayim. saçımla ilgili herhangi bir sorunum yok çok şükür. ancak salak bölgemde küçükten geçirdiğim bir kaza yüzündan büyükçe bir yara izi var. bu bölgeye ekim yapılabilr mi acaba. çok takıntı yaptım çünkü.

    • saç ekiminde fue yönteminin geliştirilmesiyle beraber sakal,bıyık,kaş,kirpik, yanık ve yara izi ekimleride gerçekleştirilebilir oldu. Ama öncelikle doktor muayenesi gerekli, oradaki dokunun durumunu doktor gördükten sonra karar verecektir, geçmiş olsun…

CEVAP VER